Dawid Kubacki Puchar Świata
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 29 Listopada 2020

Rewelacja i wielka duma. Dawid Kubacki na podium, pękamy z dumy

Dawid Kubacki po raz kolejny pokazał, że na skoczni w Kuusamo czuje się bardzo dobrze. Po pierwszej serii razem z Kamilem Stochem miał szanse na miejsce na podium. Kubacki drugi raz w Kuusamo zajął trzecie miejsce. O wielkim pechu może mówić Piotr Żyła. Wygrał Halvor Egner Granerud.

Dawid Kubacki w niedzielę pokazał, że na skoczni w Kuusamo czuje się bardzo dobrze. Jedyny słabszy skok podczas weekendu na Rukatunturi oddał w niedzielnych kwalifikacjach. Po pierwszej serii zajmował 7. miejsce ze stratą niespełna 7. punktów do podium.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Adam Małysz nie jest katolikiem. Na jaw wyszła cała prawda, mało kto wie o jego prawdziwej religii
  2. Hanna Lis przekazała druzgocącą wiadomość. Chodzi o jej córkę, współczujemy z całego serca pani Haniu
  3. Kamil Stoch mieszka w prawdziwym pałacu. Luksusy za miliony, pławi się w bogactwie (FOTO)
Na jaw wyszła prawda o religii Roberta Lewandowskiego. Zadziwiające, mało który młody Polak może tak o sobie powiedziećNa jaw wyszła prawda o religii Roberta Lewandowskiego. Zadziwiające, mało który młody Polak może tak o sobie powiedziećCzytaj dalej

Dawid Kubacki pokazał klasę w niedzielnym konkursie

Niedzielny konkurs od samego początku przebiegał w loteryjnych warunkach. Ofiarami silniejszych podmuchów wiatru został m.in.: Andrzej Stękała, który w pierwszej serii skoczył zaledwie 123 metry i na tym zakończył swój udział w niedzielnym konkursie.

O wielkim pechu może mówić także Piotr Żyła. Wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata miał wielkie problemy zaraz po wyjściu z progu i uzyskał tylko 121 metrów i po pierwszej serii zajmował 27. miejsce.

Więcej szczęścia miał Kamil Stoch, który po pierwszej serii i skoku na 130 metr zajmował 9 miejsce. Korzystne warunki wykorzystał Paweł Wąsek, który skoczył 128 metrów i do serii finałowej awansował z 24. pozycji.

W drugiej serii Piotr Żyła znów trafił na trudniejsze warunki pogodowe. Ponownie 33-latek miał problemy zaraz po wyjściu z progu i skoczył zaledwie 116,5 metra i niedzielny konkurs zakończył w trzeciej dziesiątce.

Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało przed tysiącami Polaków. Gorąca sesja, tylko dla dorosłych (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało przed tysiącami Polaków. Gorąca sesja, tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Loteryjny konkurs w Kuusamo

Szczęście w drugiej serii odwróciło się od Pawła Wąska. Polak ambitnie walczył o odległość, ale skoczył zaledwie 117 metrów i konkurs zakończył nawet za Żyłą. Dla 21-latka to trzeci konkurs w karierze, w którym zdobył pucharowe punkty.

Warunki pogodowe, a w szczególności skok Yukiyi Sato na 146 metr spowodowało, że sędziowie zdecydowali się obniżyć platformę startową. Skoczkowie kończyli serię finałową z 8. belki.

O szczęściu w finałowej serii może mówić Kamil Stoch. Trzykrotny mistrz olimpijski miał sprzyjające warunki pogodowe i skoczył 132 metry. Stoch po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się w czołowej 10 konkursu.

Kapitalny skok w serii finałowej oddał Dawid Kubacki. Polak pokazał, że bardzo dobrze czuje się na skoczni w Kuusamo. 30-latek wykorzystał bardzo dobre warunki i skoczył 139 metrów i zaatakował miejsce na podium.

Fantastyczny skok Kubackiego w drugiej serii dał mu ostatecznie trzecie miejsce. Wygrał po raz pierwszy w karierze Halvor Egner Granerud. Tuż za nim był lider klasyfikacji generalnej Markus Eisenbichler.

Polacy w niedzielnym konkursie zaprezentowali się słabiej w porównaniu z sobotnimi zawodami. W sobotę wszystkich sześciu podopiecznych trenera Michala Doleżala znalazło się w drugiej serii. Na drugim miejscu stanął Żyła, a Kubacki był trzeci. W czołowej 10 znalazł się także Klemens Murańka, który nie przeszedł kwalifikacji przed niedzielnym konkursem.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Niesamowita oferta w Lidlu. Telewizor z 4K "za grosze"
  2. Pilny komunikat ZUS. Płatnicy powinni się pospieszyć. Wnioski tylko do poniedziałku
  3. Skandal w sprawie śmierci Diego Maradony. Pielęgniarka przyznała się do kłamstwa, miała być zmuszona
  4. Adam Małysz nie jest katolikiem. Na jaw wyszła cała prawda, mało kto wie o jego prawdziwej religii
  5. Kamil Stoch mieszka w prawdziwym pałacu. Luksusy za miliony, pławi się w bogactwie (FOTO)
  6. Paulini z Jasnej Góry w słusznej sprawie. "To naturalny odruch serca, dzielimy się tym czym możemy"
  7. Grażynka z “Rolnik szuka żony” dumnie prezentuje swe atuty na fotelu. Wymowny sygnał dla adoratorów [foto]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News