Przeprosiny Marcin Gortat
Liga Mistrzów
Iberion
Autor Aleksy Kiełbasa - 10 Lutego 2021

Hit Ligi Mistrzów jednak nie odbędzie się w Warszawie

Liga Mistrzów mogła zawitać do naszego kraju, mimo że w rozgrywkach nie występuje żaden polski klub. Spotkanie Atletico Madryt z Chelsea nie może ze względu na nową mutację koronawriusa w Wielkiej Brytanii dojść do skutku w Madrycie, bowiem Hiszpania wprowadziła zakaz wpuszczania na swoje terytorium osób Wysp. Dlatego pojawiła się opcja, aby mecz zorganizować w Warszawie, tak się jednak nie stanie.

  • Mecz Atletico Madryt z Chelsea nie może zostać rozegrany w Hiszpanii
  • Wszystko ma związek z nową mutacją koronawirusa
  • Ostatecznie spotkanie odbędzie się nie w Warszawie, a Bukareszcie

Przed meczem Ligi Mistrzów pomiędzy Atletico Madryt z Chelsea pojawił się poważny problem. Spotkanie nie może bowiem dojść do skutku na terenie Hiszpanii. Wszystko przez nową mutację koronawirusa, która rozprzestrzeniła się na terenie Wielkiej Brytanii.

W związku z tym wiele krajów europejskich podjęło decyzję o zakazie wpuszczania samolotów z Wysp. Wśród nich znalazła się właśnie Hiszpania. Dlatego szukano nowego gospodarza meczu, a wśród kandydatów pojawiła się Warszawa, jednak ostatecznie wybór padł na Bukareszt.

Iga Świątek z kolejnym zwycięstwem w Australian OpenIga Świątek z kolejnym zwycięstwem w Australian OpenCzytaj dalej

Warszawa miała szansę na Ligę Mistrzów

Wobec fatalnej postawy naszych klubów i ich braku obecności w europejskich pucharach nawet pogłoska o zawitaniu Ligi Mistrzów wywołała ekscytację w środowisku piłkarskim. Niestety żyjemy w takiej rzeczywistości, że tylko takie doniesienia są okazją na zawitanie LM nad Wisłę.

Media donosiły, iż istniała bardzo duża szansa na to, aby spotkanie Atletico Madryt z Chelsea zostało rozegrane w Warszawie. W związku z tym, iż na PGE Narodowym wciąż funkcjonuje szpital tymczasowy, gospodarzem tego starcia miał być stadion Legii Warszawa. Ostatecznie tak się nie stanie.

UEFA podjęła decyzje, którą przekazała za pośrednictwem oficjalnego komunikatu. Mecz zostanie rozegrany w rumuńskim Bukareszcie, a jego data i godzina pozostały bez zmian. Zatem piłkarze rozpoczną zmagania 23 lutego o godzinie 21:00.

Inne mecze również mają nowych gospodarzy

UEFA musiała wcześniej podjąć decyzję o zmianie miejsc rozegrania także innych spotkań Ligi Mistrzów. Oczywiście chodziło o mecze z udziałem brytyjskich zespołów.

I tak rywalizację RB Lipsk z Liverpoolem oraz Borussii Moenchengladbach z Manchesterem City odpowiednio z Lipska i Moenchengladbach przeniesiono do węgierskiego Budapesztu.

Liga Mistrzów po zimowej przerwie powróci do nas już w przyszłym tygodniu, a dokładniej 16 i 17 lutego. Wszystkie spotkania 1/8 LM będą rozgrywały się o godzinie 21:00. Przypominamy, że rozgrywki można oglądać na kanałach Polsatu Sport Premium, a także wybrany mecz danej rundy na TVP1 oraz w serwisie sport.tvp.pl.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News