Wisła Kraków stadion
commons.wikimedia.org/Piotr Drabik/creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en/zmiana rozmiaru, przycinanie
Autor Aleksy Kiełbasa - 15 Lutego 2021

Artur Balicki rozwiązał kontrakt z Wisłą Kraków

Wisła Kraków pożegnała się z młodym napastnikiem. Kontrakt z klubem za porozumieniem stron rozwiązał Artur Balicki. Ostatnie miesiące 21-latek spędził na wypożyczeniu w drugoligowej Garbarni. Piłkarz jak na razie w seniorskiej karierze nie zachwyca, więc nic dziwnego, że Biała Gwiazda rozstała się z lublinianinem.

  • Artur Balicki rozwiązał kontrakt z Wisłą Kraków
  • Klub prawdopodobnie bez żalu pożegnał piłkarza
  • Napastnik jest teraz wolnym zawodnikiem

Od 28 lutego 2019 roku Artur Balicki był związany z Wisłą Kraków. W barwach pierwszej drużyny na poziomie Ekstraklasy udało mu się wystąpić w zaledwie dwóch meczach.

W poprzednim jak i tym sezonie napastnik był wypożyczany do innych klubów, ale teraz nadszedł moment, w którym obie strony postanowiły się ze sobą pożegnać. Biała Gwiazda przekazała dziś oficjalny komunikat o rozwiązaniu kontraktu z 21-latkiem.

Wisła Kraków rozstała się z piłkarzem

Artur Balicki jest wychowankiem klubu Widok Lublin, gdzie jeszcze jako junior został dostrzeżony przez Ruch Chorzów. Dwa lata temu na zasadzie transferu definitywnego napastnik dołączył do Wisły Kraków.

Znamy skład kadry skoczków na mistrzostwa świataZnamy skład kadry skoczków na mistrzostwa świataCzytaj dalej

Balicki zadebiutował w Ekstraklasie w końcówce zremisowanego 2:2 meczu z Piastem Gliwice. Miesiąc później wystąpił jeszcze w przegranym 1:3 starciu z Arką Gdynia. W sumie w trakcie tych dwóch spotkań uzbierał… dwie minuty.

Po minionym sezonie 21-latek został wypożyczony do Pogoni Siedlce.

Artur Balicki był zamieszany w aferę dopingową

Pobyt w Siedlcach nie był dla byłego już piłkarza Wisły Kraków udany pod żadnym względem. Szczególnie że w styczniu br. Artur Balicki usłyszał wyrok w związku z zamieszaniem w aferę dopingową wraz z sześcioma innymi zawodnikami Pogoni.

Piłkarze mieli dożylnie przyjąć dwukrotnie wyższe dawki witaminy C, magnezu i potasu, niż zezwalają na to przepisy. Balickiemu i tak się upiekło, bowiem ukarano go 4-letnią dyskwalifikacją w zawieszeniu.

Z kolei rundę jesienną 21-latek spędził na kolejnym wypożyczeniu. W barwach Garbarni Kraków wystąpił w 4 spotkaniach II ligi, w których zanotował jedną asystę.

"21-letni napastnik Artur Balicki kończy przygodę z Białą Gwiazdą i nie będzie dłużej reprezentował Wisły. Kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany" – brzmi oficjalny komunikat Wisły Kraków.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News