Piotr Żyła rekord
screen - youtube.com/Skijumping.pl
Autor Łukasz Kowalski - 28 Listopada 2020

Piotr Żyła pobił dziś wielki rekord. Przebił Małysza, Stocha i Hulę, nieprawdopodobne

Piotr Żyła od początku nowego sezonu Pucharu Świata jest w rewelacyjnej formie. Skoczek z Wisły w sobotę zajął drugie miejsce podczas konkursu w Kuusamo. Polski zawodnik dzięki temu awansował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i wyprzedza go jedynie Niemiec Markus Eisenbichler. Polak podczas sobotniego konkursu na skoczni Rukatunturi pobił wieloletni rekord Adama Małysza.

Piotr Żyła od samego początku nowego sezonu jest w wyśmienitej formie. Skoczek jest obecnie liderem Biało-Czerwonych. Udowodnił to podczas sobotnich zawodów w Fińskim Kuusamo.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kiedy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie miał pojęcia, chodzi o wielkiego Polaka
  2. Pamiętacie Klaudiusza z ”Big Brothera”? Pokazał zdjęcie z dorosłym synem, fani zachwyceni
  3. Kamil Stoch mieszka w prawdziwym pałacu. Luksusy za miliony, pławi się w bogactwie (FOTO)
Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało przed tysiącami Polaków. Gorąca sesja, tylko dla dorosłych (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało przed tysiącami Polaków. Gorąca sesja, tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Piotr Żyła pobił wieloletni rekord Adama Małysza

Skoczek z Wisły w sobotę na skoczni Rukatunturi zajął drugie miejsce. Żyła o dwie dziesiąte punktów wyprzedził kolegę z kadry trzeciego Dawida Kubackiego. Zwyciężył rewelacyjny w tym sezonie Niemiec Markus Eisenbichler.

Żyła w sobotnim konkursie pobił wieloletni rekord Adama Małysza. W 2011 roku podczas konkursu w Planicy "Orzeł z Wisły" został najstarszym Polakiem, który stał na podium Pucharu Świata. Miał wtedy 33 lata, 3 miesiące i 17 dni. Żyła, stając na podium w Kuusamo miał 33 lata, 10 miesięcy i 17 dni.

Patrząc na formę Żyły, nie można wykluczyć, że ten rekord jeszcze poprawi. Polak po fantastycznym występie na skoczni Rukatunturi awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Wyprzedza go jedynie triumfator dwóch pierwszych konkursów w tym sezonie Markus Eisenbichler.

Jednak do światowej czołówki reprezentantowi Polski jeszcze sporo brakuje. Najstarszym zawodnikiem, który stał na podium Pucharu Świata, jest Noriaki Kasai. W marcu 2017 roku w Planicy Japończyk stanął na najniższym stopniu podium. Miał wtedy 44 lata, 9 miesięcy i 20 dni.

Adam Małysz nie jest katolikiem. Na jaw wyszła cała prawda, mało kto wie o jego prawdziwej religiiAdam Małysz nie jest katolikiem. Na jaw wyszła cała prawda, mało kto wie o jego prawdziwej religiiCzytaj dalej

Fantastyczne skoki Polaków w Kuusamo

Dodatkowo Żyła jest najstarszym zawodnikiem, który wygrywał zawody Pucharu Świata w lotach narciarskich. Dla Żyły to dopiero dziesiąte podium w historii jego startów w Pucharze Świata.

- Moje skoki były całkiem w porządku. Choć dziwnie mi się skakało, to znaczy tak fajnie. Markus był poza zasięgiem wszystkim. Ale jeśli nie liczyć Markusa, to tak jakby wygrałem - śmiał się Żyła po sobotnim konkursie w Kuusamo.

Wszyscy Polacy w Kuusamo zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Komplet Biało-Czerwonych, których trener Michal Doleżal zabrał do Finlandii, awansował do serii finałowej. W niej z bardzo dobrej strony pokazali się Klemens Murańka i Andrzej Stękała, którzy zajęli odpowiednio 9. i 11. miejsce.

Kibice reprezentacji Polski po konkursie w Kuusamo mogą mieć mieszane uczucia związane z formą Kamila Stocha. Trzykrotny mistrz olimpijski w pierwszej serii skoczył zaledwie 125 metrów i zajmował odległe 22. miejsce.

Stoch zdecydowanie się poprawił w serii finałowej. W niej skoczył 136 metrów i przesunął się na 12. miejsce. Najsłabiej z Biało-Czerwonych zaprezentował się Paweł Wąsek, który sobotni konkurs zakończył na 22. pozycji. Dla 21-letniego skoczka do drugi konkurs w karierze, w którym zdobył punkty Pucharu Świata.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Niesamowita oferta w Lidlu. Telewizor z 4K "za grosze"
  2. Pilny komunikat ZUS. Płatnicy powinni się pospieszyć. Wnioski tylko do poniedziałku
  3. Skandal w sprawie śmierci Diego Maradony. Pielęgniarka przyznała się do kłamstwa, miała być zmuszona
  4. Adam Małysz nie jest katolikiem. Na jaw wyszła cała prawda, mało kto wie o jego prawdziwej religii
  5. Kamil Stoch mieszka w prawdziwym pałacu. Luksusy za miliony, pławi się w bogactwie (FOTO)
  6. Paulini z Jasnej Góry w słusznej sprawie. "To naturalny odruch serca, dzielimy się tym czym możemy"
  7. Grażynka z “Rolnik szuka żony” dumnie prezentuje swe atuty na fotelu. Wymowny sygnał dla adoratorów [foto]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News