Leo Messi
Okauchi/REX/Shutterstock/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Grudnia 2020

Leo Messi blisko sensacyjnego transferu? Neymar miał się wygadać, to już koniec przygody z FC Barceloną?

Leo Messi latem starał się opuścić szeregi FC Barcelony, w której spędził całą profesjonalną karierę. Choć Argentyńczyk ostatecznie został na Camp Nou na kolejny sezon, wszystko wskazuje na to, że już niedługo jednak zmieni klub. Potwierdzają to słowa Neymara, który zaskakująco wygadał się przed kamerami po meczu Ligi Mistrzów. 

  • Lionel Messi rozgrywa już siedemnasty sezon w FC Barcelonie
  • Argentyńczyk latem usiłował zmienić klub
  • Umowa gwiazdora z “Barcą” kończy się w 2021 roku
  • Neymar zaskoczył wszystkich swoją wypowiedzią o Messim

Leo Messi po sezonie jednak odejdzie z FC Barcelony. Tak wynika ze słów Neymara, który wypowiedział się po meczu Ligi Mistrzów. Brazylijczyk doskonale zna Messiego z czasów wspólnej gry w barwach “Dumy Katalonii”.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Leo Messi jednak odejdzie z Barcelony?

Kibice FC Barcelony na całym świecie wstrzymali oddech, gdy latem Leo Messi ogłosił, że chce odejść z klubu. Argentyńczyk miał dosyć kompromitujących działań prezesa Josepa Marii Bartomeu i ruiny, jaką stał się pod jego rządami klub ze stolicy Katalonii. Gwiazdor został jednak na Camp Nou.

Przywiązanie i szacunek do barw klubowych okazały się silniejsze niż chęć wojowania z działaczami w sądzie. A zapewne właśnie tam zakończyłby się ten spór, gdyby Messi postanowił odejść. Bartomeu złamał słowo dane liderowi “Barcy”, że ten będzie mógł zmienić klub po sezonie.

Messi został i rozgrywa kolejny sezon w barwach FC Barcelony, a Josepa Marii Bartomeu nie ma już w klubie. Wygląda jednak na to, że nie przekona to Argentyńczyka do pozostania w drużynie. Z najnowszych doniesień wynika, że opuści on Barcelonę.

Umowa Lionela Messiego z “Dumą Katalonii” obowiązuje tylko do czerwca 2021 roku. Później legendarny gracz będzie mógł związać się z innym klubem. Chętnych nie brakuje, a być może właśnie poznaliśmy najpoważniejszego kandydata.

Neymar przed kamerami TV o przyszłości Messiego

Wszystko za sprawą Neymara i jego wypowiedzi po meczu Ligi Mistrzów. Paris Saint-Germain z Brazylijczykiem w składzie pokonało Manchester United 3:1. Gwiazdor zamiast o bramkach z tego meczu wypowiedział się właśnie o Messim.

- W przyszłym roku koniecznie muszę zagrać z Messim ponownie!- zakomunikował światu Neymar. Od razu ożyły spekulacje, co mogą znaczyć słowa reprezentanta ‘Canarinhos”.

Od dawna wiadomo, że Neymar nie jest zadowolony z pobytu w PSG i chętnie wróciłby do Barcelony. Zabiegał o to wiele razy w ciągu ostatnich miesięcy. tran

W tym momencie bowiem nie wiadomo, któremu z zawodników jest bliżej do przeprowadzki. Sytuacja finansowa Barcelony jest bardzo słaba i klubu może nie stać na zatrzymanie Messiego, a także kupno Neymara. Paris Saint-Germain natomiast nie powinno mieć problemu z wyłożeniem sumy, która skłoni Argentyńczyka do transferu, a w efekcie także Neymara do pozostania w drużynie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News