Kryształowa Kula
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Grudnia 2020

Czy Kamil Stoch wygra Kryształową Kulę w tym sezonie?

Kryształowa Kula przyznawana za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata to marzenie każdego profesjonalnego skoczka, również Kamila Stocha. Ulubieniec polskich kibiców ma na swoim koncie już dwa triumfy w Pucharze Świata, jednak na pewno chciałby zbliżyć się do osiągnięcia swojego wielkiego poprzednika Adama Małysza. Legendarny skoczek aż cztery razy zdobywał najcenniejsze trofeum w skokach narciarskich. Czy Stoch zdominuje ten sezon?

Kryształowa Kula za zwycięstwo w Pucharze Świata ponownie staje się celem rywalizacji najlepszych skoczków narciarskich. Odbyły się już pierwsze zawody nowego sezonu. Polscy kibice zadają sobie pytanie, czy Kamil Stoch okaże się najlepszy.

Rozpoczął się już sezon Pucharu Świata. Najlepsi zawodnicy globu zawitali do Wisły, gdzie na skoczni imienia Adama Małysza walczyli o pierwsze punkty klasyfikacji generalnej. Nie brakowało wśród nich reprezentantów Polski.

Nasi skoczkowie jak zwykle zaliczać się będą do głównych faworytów wygrania nie tylko zawodów, ale i zajęcia czołowych miejsc na koniec sezonu. Kamil Stoch od lat jest uważany za jednego z najpoważniejszych kandydatów do zdobycia Kryształowej Kuli za zwycięstwo w Pucharze Świata.

Dawid Kubacki i Piotr Żyła także potrafią zamieszać, jednak oczy wszystkich skierowane będą właśnie na Stocha. Skoczek z Zębu ma na swoim koncie już dwie Kryształowe Kule i ściga największą legendę polskich skoków, swojego poprzednika, Adama Małysza. “Orzeł z Wisły” do dzisiaj jest uważany za najlepszego polskiego skoczka w historii.

Kamil Stoch sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2013/2014 oraz 2017/2018. W ostatnich sezonach musiał jednak ustąpić rywalom. Ryoyu Kobayashi i Stefan Kraft okazywali się lepsi od naszego reprezentanta. Japończyk i Austriak będą faworytami i w nadchodzącym sezonie. Pozostaje nam zaufać osądowi Adama Małysza, który już kilka tygodni temu stwierdził, że Kamil Stoch jest świetnie przygotowany i powalczy w tym sezonie o najważniejsze tytuły.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News