Adam Nawałka trener
screen youtube.com/Lech Poznań
Autor Łukasz Kowalski - 1 Grudnia 2020

Adam Nawałka nie zostanie nowym trenerem reprezentacji Polski. Polsat przekazał pilne informacje, wszystko jasne

Adam Nawałka już niemal dwa lata pozostaje na uboczu poważnej piłki nożnej. Były selekcjoner reprezentacji Polski w ostatnich dniach był łączony z objęciem Wisły Karków, z której zwolniono Artura Skowronka. Wcześniej media donosiły, że szkoleniowiec może ponownie objąć polską kadrę. Wszystkie te doniesienia zdementował Polsat, który przekazał decyzję Nawałki.

⦁ Adam Nawałka nie zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski ani trenerem Wisły Kraków
⦁ Polsat podał decyzję byłego szkoleniowca Biało-Czerwonych
⦁ Nawałka zapowiedział, kiedy wróci do pracy trenera

Adam Nawałka już niemal dwa lata pozostaje bez pracy. Polski szkoleniowiec w marcu 2019 roku rozstał się z Lechem Poznań i od tamtej pory nie objął żadnej nowej drużyny, choć pojawiały się konkretne oferty.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Adam Nawałka nie obejmie reprezentacji Polski

W listopadzie pojawiły się doniesienia medialne, że Nawałka ponownie może objąć reprezentację Polski. Z kadrą narodową pracował w latach 2013-2018. W tym czasie doszedł do ćwierćfinału Euro 2016 i awansował na mistrzostwa świata w Rosji dwa lata później.

Po listopadowych meczach reprezentacji Polski z Włochami (0:2) i Holandią (1:2) pojawiły się głosy, że z posadą selekcjonera ma pożegnać się obecny selekcjoner Jerzy Brzęczek i zastąpić ma go właśnie Nawałka.

Wiadomo już, że Brzęczek pozostanie na stanowisku przynajmniej przez najbliższe pół roku. - Nie ma żadnych sensacji: trener Brzęczek zostaje, to nie jest czas na skalpel. Porozmawialiśmy, jakie wnioski wyciągnąć z tych dwóch trudnych lat, ale to zostanie teraz między nami - powiedział prezes PZPN, Zbigniew Boniek po rozmowie z selekcjonerem Brzęczkiem na łamach Sport.pl.

Nawałka w ostatnich dniach był wymieniany także jako jeden z głównych kandydatów do zastąpienia zwolnionego Artura Skowronka na stanowisku trenera Wisły Karków. Wiadomo już jednak, że były selekcjoner nie obejmie Białej Gwiazdy.

Nawałka podał powód, przez który nie szuka pracy

Wszelkie spekulacje przeciął Polsat Sport. Były selekcjoner reprezentacji Polski w rozmowie z redakcją przyznał, że do zakończenia pandemii koronawirusa nie podejmie pracy jako szkoleniowiec. Jak dodał, nie boi się, ale minimalizuje ryzyko. Obecnie zaszył się w rodzinnej Rudawie.

Nawałka dla Wisły Karków byłby idealnym rozwiązaniem. Były selekcjoner polskiej kadry jest wychowankiem tego klubu, to z Białej Gwiazdy trafił do reprezentacji Polski. W krakowskim klubie stawiał także jedne z pierwszych kroków w karierze szkoleniowca.

Jako trener Nawałka w Wiśle Kraków pracował w latach 2000-2001, a później jeszcze przez chwilę w 2007 roku. Z Białą Gwiazdą zdobywał mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju, a także Puchar Ligi.

Wisła Kraków obecnie radzi sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań. W Ekstraklasie po 11. kolejkach ma dopiero 10 punktów i zajmuje 12. miejsce. Pozycja w tabeli może być myląca. Biała Gwiazda nad strefą spadkową ma zaledwie 2 punkty przewagi.

Wiadomo, że nowym szkoleniowcem Wisły Kraków nie zostanie jej były szkoleniowiec Maciej Skorża. Zdaniem Piotra Koźmińskiego z WP Sportowe Fakty nowym trenerem Białej Gwiazdy zostanie ktoś z dwójki: Thomas Doll, Peter Hyballa.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News