Gol
Twitter Canal Plus Sport
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Stycznia 2021

Takiej bramki jeszcze nie widzieliście. Gol roku już na samym początku, co za trafienie (WIDEO)

Gol, którego kibice Bundesligi mieli okazję oglądać w sobotnim meczu pomiędzy Eintrachtem Frankfurt a Bayerem Leverkusen, może kandydować do miana najpiękniejszego trafienia roku. Już w pierwszym meczu w nowym roku zawodnik “Aptekarzy” Nadiem Amiri zdobył bramkę niezwykłej urody. Tego gola po prostu trzeba zobaczyć.

• Kibice obejrzeli w meczu Eintrachtu Frankfurt z Bayerem Leverkusen niesamowitą bramkę
  • Pomocnik Bayeru Leverkusen Nadiem Amiri ośmieszył defensywę rywali i posłał piłkę do siatki
  • Niezwykłe trafienie już teraz określane jest mianem gola roku

Gol, który padł w meczu Eintrachtu Frankfurt z Bayerem Leverkusen, już na starcie roku ma szansę w walce o miano najładniejszej bramki, jaka padła na światowych boiskach. Zawodnik z Leverkusen Nadiem Amiri popisał się niesamowitym zgraniem i pięknym strzałem, który dał jego drużynie prowadzenie 1:0.

Gol marzenie! Niesamowite trafienie piłkarza Bayeru Leverkusen

Po kilkudniowej przerwie świąteczno-noworocznej na boiska wrócili piłkarze drużyn występujących w niemieckiej Bundeslidze. Już w sobotę odbyło się kilka bardzo interesujących spotkań, choć swoich meczów nie rozgrywały najpopularniejsze niemiecki zespoły, czyli Borussia Dortmund i Bayern Monachium.

Kibice mogli natomiast śledzić m.in. pojedynek Eintrachtu Frankfurt z Bayerem Leverkusen. Popularni “Aptekarze” to jedna z najlepszych drużyn Bundesligi w tym sezonie. Przed meczem we Frankfurcie Bayer doznał tylko jednej ligowej porażki.

Podopieczni Petera Bosza ulegli wcześniej tylko Bayernowi Monachium. We wszystkich rozegranych do tej pory meczach imponowali formą i >

Szybko potwierdziło się to, że gracze z Leverkusen będą chcieli dyktować warunki gry we Frankfurcie. Już w 10. minucie przeprowadzili niesamowicie efektowną akcję, która zakończyła się golem. Bramka autorstwa Nadiema Amiriego, choć dopiero zaczął się styczeń, już jest nazywana golem roku.

Nadiem Amiri zdobył najpiękniejszą bramkę ostatnich miesięcy, ale jego drużyna przegrała

17-letni Florian Wirtz, pomocnik Bayeru Leverkusen, popisał się fantastycznym podaniem do wspomnianego Amiriego. Dokładna, techniczna podcinka za linię obrony Eintrachtu zaskoczyła defensorów tej drużyny. Piłkę przejął Amiri, który jednocześnie wykonał zwód i uwolnił się od opieki obrońcy, przepuszczając mu piłkę między nogami.

Ofensywnego pomocnika Leverkusen próbował zatrzymać bramkarz Eintrachtu, jednak i on został po chwili ośmieszony. Nadiem Amiri w efektowny sposób uderzył piłkę piętą, tak że futbolówka przeleciała między nogami golkipera gospodarzy i wpadła do siatki!

Niesamowite trafienie dało prowadzenie Bayerowi Leverkusen. Były to jednak miłe złego początki. Już w 22. minucie Eintracht Frankfurt doprowadził do wyrównania za sprawą gola, którego zdobył Amin Younes.

Remis 1:1 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron padła już tylko jedna bramka. Jej autorem był Edmond Tapsoba. Stoper Bayeru Leverkusen zaliczył jednak pechową interwencję i wpakował piłkę do własnej bramki. Mecz zakończył się zwycięstwem Eintrachtu Frankfurt 2:1.

Źródło: Twitter