Przeprosiny Marcin Gortat
gol Świderski
Twitter.com/@PAOK_FC
Autor Łukasz Kowalski - 8 Stycznia 2021

Kolejny gol młodego Polaka. Karol Świderski czaruje w lidze greckiej, powinien pojechać na Euro?

Gol Karola Świderskiego w greckiej Super League. Polski napastnik wyprowadził PAOK Saloniki na prowadzenie w meczu z Atromitosem Ateny. Dla Polaka to już sióde trafienie w tym sezonie więcej ma tylko dwóch zawodników. Po emocjonującej końcówce PAOK prezgrał 2:3. Świderski po raz kolejny zgłosił akces do wyjazdu na czerwcowe mistrzostwa Europy.

• Gol Karola Świderskiego meczu PAOK-u Saloniki z Atromitosem
  • Polak wyprowadził swój zespół na prowadzenie, ale jego drużyna nie zdołała wygrać meczu
  • Napastnik ma na koncie już siedem bramek w tym sezonie, więcej ma tylko dwóch zawodników

Gol Karola Świderskiego otworzył wynik spotkania PAOK-u Saloniki z Atromitosem Ateny. Polak od początku sezonu znajduje się w bardzo dobrej dyspozycji. Jego talent w Grecji eksplodował i można go śmiało nazwać jedną z gwiazd Super League.

Świderski na spotkanie z Atromitosem wyszedł w pierwszym składzie. Początek w wykonaniu wicemistrzów Grecji był bardzo mocny. Już w 16. minucie PAOK powinien wyjść na prowadzenie, ale Christos Tzolis nie trafił z rzutu karnego.

Gol Karola Świderskiego w greciej Super League

Zaledwie sześć minut później młody Grek się częściowo zrehabilitował. 18-latek idealnie dośrodkował w pole karne, a tam niepilnowany Świderski strzałem głową z kilku metrów otworzył wynik spotkania. Na więcej emocji kibice musieli czekać do drugiej połowy.

Gospodarze zdołali wyrównać w 64. minucie spotkania za sprawą Juana Muniza. Osiem minut przed końcem spotkania drugiego gola dla PAOK-u strzelił Amr Warda. Wydawało się, że ten mecz nie przyniesie już więcej emocji, ale końcówka należała do piłkarzy Atromitosu.

Bardzo dobre zawody w zespole gospodarzy zanotował Bojan Matić. Najpierw w 85. minucie asystował przy trafieniu Charilaosa Charisisa na 2:2, a później dołożył kolejną tym razem przy golu Spyrosa Natsosa w doliczonym czasie gry.

Świderski emocjonującej końcówki nie doczekał na boisku. Polak zszedł w 78. minucie spotkania. Dla napastnika PAOK-u było to już siódme ligowe trafienie w tym sezonie w trzynastym meczu. Świderski jest najskuteczniejszym piłkarzem swojego zespołu.

Świderski powinien trafić do reprezentacji Polski?

Do tego Polak pod tym względem plasuje się w czołówce greckiej ekstraklasy. Więcej goli od niego w tym sezonie mają tylko Youssef El Arabi z Olympiakosu (trzynaście goli) i Jeronimo Barrales z Asterasu Tripolis (osiem goli).

To kolejny świetny sezon w wykonaniu Świderskiego. Polak do Salonik trafił w styczniu 2019 roku. W tym czasie rozegrał dla w barwach greckiego zespołu 78 spotkań, w których strzelił 27 bramek, a do tego dorzucił jeszcze 6 asyst. Na koncie też mistrzostwo i Puchar Grecji.

Coraz częściej pojawiają się głosy, że Świderski powinien otrzymać szansę w reprezentacji. Selekcjoner kadry, Jerzy Brzęczek nie powołał go na żadne z trzech ubiegłorocznych zgrupowań. Za to szansę gry otrzymywali Arkadiusz Milik i Krzysztof Piątek, którzy mają problem z regularną grą w swoich klubach.

PAOK po czwartkowej porażce zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 28. punktów. Do liderującego Olympiakosu Pireus traci 10 "oczek". Oba kluby mają po jednym zaległym meczu do rozegrania.