Przeprosiny Marcin Gortat
Manchester United trensfer
Matthias Koch via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East
Autor Łukasz Kowalski - 7 Stycznia 2021

Gwiazdor Manchesteru United odejdzie z klubu? Dostał poważną sugestię od trenera kadry narodowej, miał być objawieniem, a siedzi na ławce

Manchester United w najbliższym czasie może stracić jeden ze swoich ostatnich niewypałów transferowych Donny'ego van de Beeka. Selekcjoner reprezentacji Holandii Frank de Boer zasugerował swojemu podopiecznemu, aby ten zmienił klub. W tym sezonie Holender nie otrzymuje zbyt wielu szans do pokazania swoich umiejętności na boisku. Jeżeli ta sytuacja się nie zmieni, może go ominąć czerwcowe Euro.

  • Manchester United zimą może stracić jeden ze swoich ostatnich wypałów transferowych
  • Selekcjoner reprezentacji Holandii Frank de Boer sueruje odejście Donny'emu van de Beekowi
  • Pomocnik w tym sezonie nie może przebić się do składu "Czerwonych Diabłów"
  • Jeżeli piłkarz wciąż nie będzie występował może go ominąć czerwcowe Euro

Manchester United już niedługo może stracić jeden ze swoich ostatnich niewypałów transferowych. W styczniu klub może opuścić Donny van de Beek. Takie rozwiązanie sugeruje pomocnikowi selekcjoner reprezentacji Holandii Frank de Boer.

Holenderski pomocnik latem przeszedł do Manchesteru United i miał być rozwiązaniem problemów Czerwonych Diabłów w środku pola. Po kilku miesiącach van de Beek nie może uznać swojego pobytu na Old Trafford za udany.

Manchester United może stracić swojego pomocnika

W tym sezonie szkoleniowiec Manchesteru United Ole Gunnar Solskjær nie korzysta z holenderskiego pomocnika zbyt często. Zawodnik wyszedł w pierwszym składzie Czerwonych Diabłów zaledwie 2 razy.

Sytuacja Holendra w klubie tylko się pogarsza. W żadnym z ostatnich trzech spotkań van de Beek nie pojawił się na boisku. W obecnym sezonie pomocnik zagrał jedynie 20 razy. To wszystko złożyło się na niewiele 762 minuty na murawie.

W związku ze słabnącą sytuację w klubie pojawiły się plotki na temat rzekomego odejścia piłkarza z Manchesteru United. Do takiego ruchu Holendra zachęca jego reprezentacyjny trener Frank de Boer.

Zdaniem holenderskiego szkoleniowca brak regularnej gry w klubie może spowodować, że piłkarza zabraknie na czerwcowych mistrzostwach Europy. Zdaniem selekcjonera Oranje, aby tego uniknąć, piłkarz powinien zmienić otoczenie.

Frank de Boer radzi Donny'emu van de Beekowi odejście z Old Trafford

- Zbliża się EURO i on z pewnością będzie chciał uczestniczyć w tym turnieju. Może dobrze byłoby, gdyby przedyskutował dokładnie, czego od niego oczekują w klubie. Jeśli nie zdobędzie większej liczby minut, może będzie musiał poprosić o wypożyczenie lub sprzedaż - powiedział holenderski szkoleniowiec,

- Teraz nie prezentuje najwyżej formy, ale jeśli złapie rytm, wszystko może się zmienić. Poza tym nie wiemy, co dzieje się za kulisami. Być może przy transferze ustalono, że ten sezon będzie dla niego jak poligon doświadczalny. Możemy się tylko domyślać… - zauważył de Boer.

W reprezentacji Holandii van de Beek zagrał do tej pory 17 razy. Strzelił dwa gole i zaliczył asystę. Na mistrzostwach Europy Holandia zmierzy się w grupie z Austrią, Macedonią Północną i Ukrainą.

Manchester United w tym sezonie Premier League spisuje się bardzo dobrze. Czerwone Diabły mają na koncie 33 punkty, tyle samo co liderujący Liverpool. Jednak drużyna trenera Solskjæra ma jeden mecz rozegrany mniej.

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News