Gol
Twitter/PZPNGrassroots
Autor - 16 Września 2020

Niesamowity gol zawodnika z polskiej piątej ligi. Tak karnych nie strzela nawet Lewandowski (WIDEO)

Gol, który padł w 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski, błyskawicznie stał się hitem internetu. Zawodnik V-ligowego Zamku Gołańcz podszedł do rzutu karnego i wykonał jedenastkę w sposób, którego nie powstydziłyby się największe gwiazdy futbolu.

Chyba nikt nie spodziewał się, że mecz pomiędzy Wełną Skoki a Zamkiem Gołańcz w 1/8 finału Regionalnego Pucharu Polski znajdzie się na ustach kibiców w całym kraju. Wszystko za sprawą jedenastki z 62. minuty, którą w brawurowy sposób wykorzystał gracz Zamku Krzysztof Gryszczyński.

Gol z okręgówki jak z Ligi Mistrzów

Mecz odbył się 9 września. Przy stanie 2:0 dla Wełny Soki sędzia podyktował rzut karny dla drużyny gości. Do piłki podszedł Krzysztof Gryszczński, który mimo ostatecznej porażki swojego zespołu (1:3) stał się bohaterem meczu.

Zawodnik wziął rozbieg, po czym wykonał obrót o 180 stopni i kopnął piłkę piętą. Bramkarz wyczuł co prawda jego intencje, ale nie był w stanie zatrzymać silnego strzału rywala. Gol palce lizać!

Spektakularny gol nie dał awansu

Przegrana z Wełną oznacza dla Zamku koniec przygody z Pucharem Polski. Zwycięzcy rywalizacji awansowali do ćwierćfinału, gdzie zmierzą się na wyjeździe z Notecią Czarnków.

Strzelcowi nietypowego rzutu karnego należą się brawa nie tylko za fantazję, ale również za odwagę. Gdyby chybił, z pewnością stałby się obiektem drwin kibiców i gniewu trenera oraz kolegów z drużyny. Wszystko poszło jednak zgodnie z jego planem i Gryszczński ma teraz swoje 5 minut chwały.