Przeprosiny Marcin Gortat
Gol
Twitter Cracovia
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Listopada 2020

Kapitalny gol przewrotką w Pucharze Polski. Cudowne trafienie rozstrzygnęło losy meczu (WIDEO)

Gol, jaki padł w meczu Pucharu Polski z udziałem obrońcy tytułu, a więc drużyny Cracovii, nie zdarza się często na polskich boiskach. Klub z Małopolski pokazał na Twitterze nagranie, które prezentuje niesamowite uderzenie zawodnika “Pasów”. Piłkarz fantastycznie złożył się do strzału i zdobył kapitalnego gola przewrotką. Cudowne trafienie jest wyjątkowe również dlatego, że zadecydowało o wyniku spotkania.

Gol z meczu Cracovii w Pucharze Polski przejdzie do historii tych rozgrywek. W meczu drużyny Michała Probierza obejrzeć można było fantastyczną bramkę po strzale przewrotką. Gol ten zadecydował o wyniku meczu i tym, kto awansował do dalszej rundy rozgrywek.

Gol z przewrotki zadecydował o wyniku meczu Pucharu Polski

Jesteśmy w trakcie przerwy na mecze reprezentacji narodowych, jednak nie oznacza to, że w świecie klubowej piłki nic się nie dzieje. W cieniu meczów Biało-Czerwonych odbyły się spotkania 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Swój mecz rozegrał m.in. obrońca tytułu, a więc Cracovia.

Drużyna Michała Probierza w sobotę zmierzyła się z trzecioligowym zespołem Świtu Skolwin. Wydawać by się mogło, że ekipa z Krakowa łatwo rozprawi się ze znacznie słabszym rywalem, jednak piłkarze “Pasów” długo nie mogli uporać się z formacją obronną Świtu.

Raz za razem na bramkę Świtu Skolwin ciągnęły kolejne ataki piłkarzy Cracovii, jednak żadna z prób nie przyniosła podopiecznym Michała Probierza gola. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Po zmianie stron “Pasy” ponownie ruszyły do ataku.

Ich starania wreszcie przyniosły rezultat. W 59. minucie meczu. Cracovia przeprowadziła szybką akcję lewą stroną boiska. W polu karnym zawodnicy ekstraklasowej ekipy potrzebowali aż trzech strzałów, by znaleźć drogę do bramki rywali. Właśnie trzecie uderzenie przyniosło niezwykłego gola.

Kapitalny gol z przewrotki dał awans Cracovii

20-letni Daniel Pik fantastycznie złożył się do uderzenia przewrotką. Jego strzał nie dał bramkarzowi Świtu Skolwin szans na skuteczną interwencję. Cracovia objęła prowadzenie, którego nie oddała już do końca.

Podopieczni Michała Probierza wygrali skromnie 1:0 i zapewnili sobie awans do ⅛ finału Pucharu Polski. Następny mecz w tych rozgrywkach zagrają dopiero w lutym. Mecze kolejnej rundy zaplanowano na 10 lutego.

Co ciekawe Cracovia opublikowała nagranie przedstawiające fantastycznego gola Daniela Pika dopiero dwa dni po meczu. Wideo pojawiło się na Twitterze klubu z Krakowa. Mogliśmy też przeczytać wypowiedź bohatera meczu.

- Bardzo się cieszę. Taką bramkę można było sobie tylko wymarzyć. Najważniejsze, że udało nam się awansować do kolejnej rundy i walczymy dalej - powiedział szczęśliwy Daniel Pik, którego słowa cytowane są w mediach społecznościowych Cracovii.

Źródło: Twitter Cracovia