Przeprosiny Marcin Gortat
Granerud czyta
GEORG HOCHMUTH/AFP/East News
Autor Piotr Bernaciak - 16 Stycznia 2021

Granerud nagle zwrócił się do Polaków przed konkursem w Zakopanem. Przemówił po polsku, jest nagranie (WIDEO)

Halvor Egner Granerud stał się w ostatnich miesiącach jednym z najlepszych skoczków narciarskich na świecie, dzięki czemu cieszy się zainteresowaniem również w naszym kraju. Popularny skoczek zdecydował się nieoczekiwanie przemówić w naszym języku, co zaskoczyło wielu widzów. Materiał stworzony przed TVP Sport wzbudził wielkie zainteresowanie.

Halvor Egner Granerud wzbudził kilka tygodni temu spory skandal w naszym kraju, gdy wypowiedział się o naszych skoczkach w dość nieprzychylny sposób. Wydaje się jednak, że niechęć naszych kibiców do skoczka z Norwegii powoli przemija. Polscy kibice skoków nie kryją, że darzą młodego zawodnika szacunkiem.

W nagraniu przygotowanym przez Antoniego Cichego z redakcji TVP Sport przed konkursem Pucharu Świata w Zakopanem Norweg zwrócił się do polskich kibiców, przemawiając w naszym języku. Jego słowa nie dotyczyły jednak konkursu.

Skoczek postanowił przeczytać fragment książki, czym zadziwił wielu fanów sportu. Mało kto wiedział o jego związkach z Polską, dlatego nagranie opublikowane na Twitterze wzbudza ogromne zainteresowanie wśród internautów.

Halvor Egner Granerud wzbudził wielkie zainteresowanie Polaków

Norweski skoczek w poprzednich sezonach nie prezentował się tak, by wzbudzić zainteresowanie fanów. Mógł liczyć na zaledwie parę punktów w klasyfikacji generalnej, jednak tegoroczne zawody to jego dominacja w tabeli Kryształowej Kuli.

Młody zawodnik kilka tygodni temu bardzo podpadł polskim kibicom za sprawą wypowiedzi tłumaczącej jego przegraną. Stwierdził bowiem, że Polacy wygrywają tylko dlatego, że mają korzystne warunki powietrzne.

Takie słowa nie spodobały się fanom sportu z naszego kraju, którzy natychmiast stwierdzili, że Granerud nie potrafi przegrywać z klasą. Kolejne tygodnie przyniosły nieco gorszy okres Norwega, ale teraz wrócił już chyba do pełni formy.

W nagraniu Antoniego Cichego dla TVP Sport przed konkursem PŚ w Zakopanem skoczek przeczytał opowieść swojego pradziadka, Thorbjoerna Egnera, która została wydana również po polsku. Jego wymowa wzbudziła sensację.

Halvor Egner Granerud pracuje na sympatię kibiców

Co ważne, wideo wzbudza niemal wyłącznie pozytywne komentarze. Norweg ponownie pokazuje, że nie ma żadnej niechęci do Polaków, a w tamtym momencie poniosła go złość po porażce. Kibice Biało-czerwonych również zdają się już zapominać o jego niefortunnej wypowiedzi.

ZOBACZ NAGRANIE:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News