Ile zarabia Neymar
Instagram - Neymar
Autor Piotr Bernaciak - 22 Września 2019

Ile zarabia Neymar? Brazylijczyk wynegocjował ogromną pensję

Ile zarabia Neymar? Brazylijski zawodnik PSG podczas negocjacji transferowych stawiał bardzo wygórowane warunki. Klub zgodził się jednak je spełnić. Przedstawiamy zestawienie finansowe.

Ile zarabia Neymar? Gwiazdor Paris Saint-Germain z pewnością zalicza się do najlepiej zarabiających piłkarzy świata. Nie jest to niczym dziwnym, bo powszechnie wiadomo było, że włodarze klubu ze stolicy Francji skusili go do transferu głównie perspektywą wysokich zarobków, a nie planami zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Stało się wówczas jasne, że były piłkarz Barcelony zarabiać będzie ogromne pieniądze.

Informacje o zarobkach gwiazdy Paris Saint-Germain nie zostały oczywiście podane do wiadomości publicznej, jednak dziennikarze zdołali dotrzeć do tych zatajonych informacji. Wiemy, ile zarabia Neymar i na jakie premie może liczyć. Po wielkim transferze trzeba przyznać, że jest on zdecydowanie jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie. Z pewnością nie może on narzekać na swoje finanse.

Ile zarabia Neymar? Kwoty są gigantyczne

Neymar trafił do PSG na początku sierpnia 2017 roku. Wówczas dobiegła końca transferowa saga, o której mówiło się przez długie tygodnie. Brazylijczyk przeniósł się do ligi francuskiej za 222 miliony euro, które do dzisiaj są niepobitym rekordem światowego futbolu. Żaden zawodnik nie zmienił wcześniej klubu za tak wielką kwotę. Nic dziwnego, bo skrzydłowy stanowi olbrzymi potencjał sportowy, ale również marketingowy.

Dowiedzieliśmy się, że rocznie Neymar otrzymuje 36 milionów euro. Oznacza to, że po przenosinach z Barcelony mógł on liczyć na ogromny wzrost pensji, która w Hiszpanii była mniejsza o aż 17 milionów euro. Nowy piłkarz PSG miał być wówczas traktowany jak największa gwiazda ligi i można go tak nazywać do dzisiaj.

Ile zarabia Neymar? Mowa o ogromnych stawkach

Warto mieć na uwadze, że w tej sytuacji mówimy jedynie o samej pensji wynikającej z podpisania kontraktu. W grę wchodzą również premie za gole, asysty, ale przede wszystkim również tytuły mistrzowskie i puchary. Za zwycięstwo w Lidze Mistrzów Neymar ma obiecaną gigantyczną premię. Na dziś nie wydaje się to zbyt prawdopodobne, jednak gdyby się to wydarzyło, to Brazylijczyk wzbogaciłby się o dodatkowe miliony.

Wiemy już, że miesięcznie Neymar otrzymuje aż 3 miliony euro, co sprawia, że jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy świata. W istocie więcej od niego zarabia jedynie Leo Messi. Nawet Cristiano Ronaldo nie może liczyć na tak wielkie zarobki.

Ile zarabia Neymar w PSG? Więcej ma tylko Messi w Barcelonie

Warto pamiętać również, że w grę wchodzą również liczne kontrakty reklamowe. Neymar współpracuje między innymi z EA Sports jako twarz gry FIFA, do tego ma wiele innych umów, między innymi z firmą Gilette. Z tego powodu możemy być pewni, że Brazylijczyk zarabia około 50 milionów euro. Jego rzeczywiste warunki kontraktów reklamowych są ściśle tajne, dlatego nigdy zapewne nie poznamy rzeczywistych zarobków Neymara.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News