Jakub Błaszczykowski kontrakt
Instagram/Jakub Błaszczykowski
Autor Łukasz Kowalski - 20 Sierpnia 2020

Wyjaśniła się przyszłość Jakuba Błaszczykowskiego. Wiemy, czy przejdzie na emeryturę, wszystko stało się jasne

Jakub Błaszczykowski przekazał fantastyczne wiadomości polskim kibicom dotyczące jego przyszłości. Reprezentant Polski podpisał kolejny roczny kontrakt z Wisłą Kraków. Władze Krakowskiego klubu przekazały także inną ważną wiadomość dla kibiców Białej Gwiazdy. W zespole pozostanie także inny ważny zawodnik.

Jakub Błaszczykowski nie zakończył szczęśliwie minionego sezonu polskiej Ekstraklasy. Reprezentant Polski doznał kontuzji, która wyłączyła go z gry na ostatnie cztery spotkania. Nie wiadomo czy zawodnik pojawi się na boisku w pierwszym meczu kolejnego sezonu polskiej Ligi. W meczu 1/32 Pucharu Polski przeciwko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski nie pojawił się nawet na ławce rezerwowych.

Jakub Błaszczykowski wyjaśnił swoją przyszłość

Wyjaśniła się natomiast klubowa przyszłość Błaszczykowskiego. Jak informuje portal Transfery.info, reprezentant Polski podpisał kolejny, roczny kontrakt z Białą Gwiazdą. Przedłużenie kontraktu Błaszczykowskiego, który jest współwłaścicielem klubu, było tylko formalnością.

Błaszczykowski do Wisły Kraków wrócił zimą ubiegłego roku po 12. latach gry w Niemczech i Włoszech. Polak włączył się do planu ratowania zespołu, który był na skraju upadku. Piłkarz razem z Jarosławem Królewskim i Tomaszem Jażdżyńskim wyciągnął klub na prostą i na razie nie grozi mu bankructwo.

W poprzednim sezonie Ekstraklasy reprezentant Polski walnie przyczynił się do tego, że mimo słabego początku rozgrywek, zespół zdołał się utrzymać. Błaszczykowski w 22 spotkaniach zanotował 7 goli i 5 asyst co było drugim wynikiem strzeleckim w drużynie, po Pawle Brożku, który niedawno zdecydował się zakończyć karierę.

Wielki talent przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków

Serwis poinformował także, że kontrakt z klubem przedłużył inny zawodnik Białej Gwiazdy, Aleksander Buksa. Młodemu napastnikowi wygasał kontrakt z końcem roku i już teraz mógł podpisać kontrakt z nowym zespołem, do którego by dołączył za darmo w styczniu. 17-latek postanowił jednak kontynuować swoją karierę w Krakowie i związał się z Wisłą umową do końca czerwca 2023 roku.

Młody zawodnik od kilku miesięcy wzbudza zainteresowanie zagranicznych klubów. W kwietniu pojawiły się informacje, że 17-latkiem zainteresowana jest FC Barcelona. Buksa jeszcze nie ma imponujących liczb w Ekstraklasie, ale kwestią czasu jest, kiedy to nadrobi. Poprzedni sezon zakończył z 4. golami w lidze w 21. występach. Warto jednak podkreślić, że wchodził głównie na końcówki i uzbierał tylko 569 minut na boiskach Ekstraklasy.

Wisła Kraków kolejny ligowy sezon rozpocznie w poniedziałek 24 sierpnia. W pierwszej kolejce Ekstraklasy Wiślacy zmierzą się z Jagiellonią Białystok. Początek spotkania o godzinie 18.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News