Kamil Piątkowski transfer
screen - youtube.com/Raków Częstochowa
Autor Łukasz Kowalski - 31 Stycznia 2021

Kamil Piątkowski nie zagra w Milanie. Red Bull Salzburg z rekordową ofertą za Polaka

Kamil Piątkowski w ostatnich miesiącach był jednym z najbardziej rozchwytywanych młodych polskich zawodników. O obrońcę Rakowa Częstochowa pytał m.in. AC Milan, ale ostatecznie 20-latek trafi do Red Bull Salzburg. Klub z Częstochowy otrzyma za swojego zawodnika 5 milionów euro, co jest rekordem transferowym klubu. Piątkowski w Rakowie zostanie do końca obecnego sezonu i dopiero latem dołączy do austriackiego zespołu.

  • Kamil Piątkowski w ostatnich miesiącach był jednym z najbardziej rozchwytywanych polskich piłkarzy młodego pokolenia
  • O obrońcę Rakowa Częstochowa pytały wielkie europejskie kluby z AC Milanem i Borussią Dortmund na czele
  • 20-letni obrońca ostatecznie trafi do Red Bull Salzburg, kory zapłaci za niego 5 milinów euro
  • Piątkowski dokończy sezon w barwach Rakowa i do austriackiego zespołu dołączy dopiero po zakończeniu sezonu

Kamil Piątkowski w ostatnich miesiącach wyrósł na jedną z największych młodych gwiazd Ekstraklasy. 20-latek do tej pory zagrał we wszystkich spotkaniach Rakowa w obecnym sezonie. Z boiska nie zszedł nawet na minutę.

W ostatnich tygodniach bardzo dużo mówiło się o możliwym transferze Piątkowskiego za granicę. Już latem o zawodnika pytało Udinese Calcio, ale warunki proponowane przez Włochów nie satysfakcjonowały właściciela Rakowa Częstochowa.

Kamil Piątkowski trafi do Red Bull Salzburg

Najgłośniej mówiło się o zainteresowaniu ze strony AC Milanu, w grze miała być także Borussia Dortmund, ale ostatecznie 20-latek pójdzie w innym kierunki. Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl informuje, że Piątkowski zostanie nowym zawodnikiem Red Bull Salzburg.

Dziennikarz informuje, że mistrzowi Austrii złożyli najkonkretniejszą ofertę, a do tego przystali na warunki Rakowa. Klub z Częstochowy dostanie za piłkarza 5 milionów euro, plus otrzyma procent od następnego transferu, a sam Piątkowski zostanie w Ekstraklasie do końca sezonu.

Jak informuje Włodarczyk, to właśnie na tym ostatnim punkcie najbardziej zależało właścicielowi Rakowa Michałowi Świerczewskiemu. W klubie liczą, że Piątkowski pomoże klubowi dostać się do europejskich pucharów.

Zadowoleni z takiego obrotu spraw są sami Austriacy. 20-latek przez te pół roku w Częstochowie będzie zbierał kolejne minuty, a do tego będzie miał okazję nauczyć się języka, a także dowiedzieć się jak najwięcej o nowym klubie.

20-latek najdroższym piłkarzem w historii Rakowa Częstochowa

Włodarczyk podaje, że do uzgodnienia pozostały jedynie detale dotyczące kontraktu zawodnika, a także obowiązkowe testy medyczne. Zdaniem dziennikarza nic już nie powinno stanąć na drodze Piątkowskiego do Salzburga.

20-latek zostanie najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Rakowa. Do tego będzie jednym z najdroższych piłkarzy, jakich sprowadził zespół z Salzburga. Austriacki klub znany jest z tego, że sprowadza młodych zawodników, których później transferuje za wielkie pieniądze.

W Salzburgu w ostatnich latach wykreowano piłkarzy, którzy obecnie zaliczają się do światowej czołówki. Występy w austriackim zespole mają na koncie m.in. Sadio Mane Erling Haaland czy Naby Keita.

Do tego, jak informuje Włodarczyk, Raków na transferze Piątkowskiego do Salzburga zyska także w aspekcie szkoleniowym. Klub z Częstochowy będzie mógł wysłać swoich trenerów na staże do akademii Salzburga.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News