Kamil Stoch
Facebook Kamil Stoch
Autor Mateusz Dziubiński - 18 Października 2020

Ile zarabia Kamil Stoch? Kosmiczne pieniądze, kwota o jakiej nie śni prawie nikt

Kamil Stoch nie wziął udziału w letnich mistrzostwach Polski z powodu przeziębienia. Mimo nieobecności na skoczni w Szczyrku, kibice i tak z zaciekawieniem szukają informacji na temat swojego idola u progu nowego sezonu. Na razie możemy zaspokoić ich ciekawość jednak informacją dotyczącą ubiegłej kampanii. Wiemy, ile zarobił za swoje świetne występy lider naszej reprezentacji.

Kamil Stoch od lat zalicza się do ścisłej czołówki najlepszych skoczków narciarskich świata. Wielkie sukcesy przyniosły mu nie tylko rozpoznawalność i uwielbienie kibiców, ale także wielkie pieniądze. Tylko w ostatnich kilku miesiącach nasz reprezentant zarobił prawdziwą fortunę.

Kamil Stoch zarabia bajeczne pieniądze

Już tylko niewiele ponad miesiąc został do rozpoczęcia kolejnego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Najlepsi zawodnicy z całego świata zawitają do Wisły, by na skoczni imienia Adama Małysza rywalizować o pierwsze punkty w klasyfikacji generalnej sezonu 2020/2021. Wśród nich nie zabraknie oczywiście reprezentantów Polski z Kamilem Stochem na czele.

Skoczek z Zębu z powodu przeziębienia nie wziął ostatnio udziału w letnich mistrzostwach Polski w Szczyrku, gdzie najlepszy okazał się Dawid Kubacki. Można być jednak pewnym, że na pierwsze zawody nowego sezonu Kamil Stoch będzie świetnie przygotowany. Nim rozpocznie się nowa kampania, warto spojrzeć na zakończoną kilka miesięcy temu rywalizację. Dzięki informacjom portalu Skijumping.pl dowiedzieliśmy się, ile zarobił Kamil Stoch za świetne występy w sezonie 2019/2020.

Ubiegły sezon przyniósł Kamilowi Stochowi prawdziwą fortunę

Jak można było się spodziewać, uwielbiany przez kibiców zawodnik jest najlepiej zarabiającym spośród reprezentantów Polski. W znacznym stopniu przyczynił się do tego końcowy triumf Kamila Stocha w cyklu Raw Air. Za zwycięstwo w nim przewidziana jest nagroda w wysokości aż 60 tysięcy euro!

Biorąc pod uwagę sukces w skandynawskiej rywalizacji, a także konkursy z całego sezonu, konto Kamila Stocha zasiliła kwota aż 738 tysięcy złotych! Tylko trzech zawodników zarobiło w ubiegłym sezonie więcej od Polaka. Byli to Stefan Kraft, Ryoyu Kobayashi i Karl Geiger. Stoch zdeklasował innych reprezentantów Polski. Dawid Kubacki wzbogacił się o 662 tysiące złotych, a Piotr Żyła około 300 tysięcy.

Źródło: Skijumping.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News