Kamil Stoch Dom
Instagram - Kamil Stoch
Autor Łukasz Kowalski - 20 Stycznia 2021

Dom Kamila Stocha to prawdziwy pałac. Nieziemskie luksusy, posiadłość warta miliony (FOTO)

Kamil Stoch razem z kolegami z reprezentacji Polski walczy w kolejnym sezonie Pucharu Świata. Skoczek po raz kolejny jest jednym z faworytów do wygrania całego cyklu. Już od blisko dekady Stoch należy do ścisłej światowej czołówki. Dzięki swoim sukcesom nie tylko promuje Polskę na świecie, ale także zarabia ogromne pieniądze. Dzięki nim mógł wybudować sobie prawdziwy pałac. Dom Stocha w rodzinnym Zębie robi ogromne wrażenie.

Kamil Stoch od lat jest jednym z najlepszych skoczków na świecie. Na swoim koncie ma trzy złote medale igrzysk olimpijskich, dwie Kryształowe Kule i tytuł indywidualnego mistrza świata. Na swojej półce ma także nagrody za dwukrotne zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni i Raw Air.

Kamil Stoch wybudował sobie piękny dom

Dzięki swoim sukcesom, na skoczni zarobił niemałe pieniądze. Tylko w trakcie ostatnich trzech sezonów zainkasował ok. 2,5 miliona złotych. Taka fortuna pozwoliła mu na spełnienie marzenia o posiadaniu własnego domu.

Posiadłość trzykrotnego mistrza olimpijskiego jest jedną z największych atrakcji turystycznych Zębu, czyli rodzinnej miejscowości skoczka. "Góralski pałac", "wizytówka gminy", "pałac mistrza" - określają wspaniałą posiadłość Stocha.

Co ciekawe dom Kamila Stocha mieści się przy ulicy... Kamila Stocha. W ten sposób władze Poronin uhonorowały swojego najbardziej znanego obywatela. Choć jak sam skoczek przyznaje, nigdy o to nie zabiegał.

Wspaniała posiadłość Kamila Stocha

Stoch swój dom zaczął budować już w 2014 roku. Wtedy otrzymał od rodzinnej miejscowości kamień węgielny i sosręb, czyli główną belkę do podtrzymywania stropu w konstrukcji domu. Wszystko w ramach podziękowania za dwa złote medale wywalczone podczas igrzysk olimpijskich w Soczi.

Cala posiadłość znajduje się na wzgórzu, skąd Stoch ma widok na piękną panoramę tatr. W to miejsce tłumnie przyjeżdżają kibice, aby móc zobaczyć nie tylko wspaniały krajobraz, ale także niesamowitą posiadłość Kamila Stocha.

Dom Kamila Stocha jest wykonany z drewna. Autorem projektu jest znany architekt Adam Bukowski, który w budowli chciał połączyć w projekcie nowoczesność z tradycyjnym >

- Stworzenie takiej konstrukcji jest niezmiernie trudne i niewielu cieśli potrafi poradzić sobie z precyzją takiego wykonania. Kamieniarka ułożona z kilkutonowych głazów także stanowi o atrakcyjności budowli. Wszystkie elementy to rękodzieło i praca lokalnych artystów - mistrzów, z którymi z przyjemnością współpracuję - mówił w rozmowie z portalem czterykaty.pl.

Budowla robi ogromne wrażenie. Kamil Stoch do swojej dyspozycji ma aż cztery kondygnacje, a całość została wybudowana zgodnie z najnowszą technologią. Wszystko, aby dom przetrwał zmienne warunki pogodowe, jakie panują w górach.

Jak się okazuje, w budowie domu pomagała rodzina kolegi Stocha z reprezentacji. Sprawy związane z hydrauliką domu wykonał ojciec Dawida Kubackiego.

Kamil Stoch Dom

Kamil Stoch Dom

Gamingowe Newsy - rok 2021 rozpoczęty z przytupem!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News