Przeprosiny Marcin Gortat
Karol Linetty
instagram.com/linetty_7/?hl=pl
Autor Aleksy Kiełbasa - 24 Sierpnia 2020

Karol Linetty zmienia klub. Transfer jest już przesądzony. Na transakcji duże pieniądze zarobi również Lech Poznań

Karol Linetty lada dzień zmieni pracodawcę. Spekulacji było wiele, ale ostatecznie reprezentant Polski pozostanie na Półwyspie Apenińskim. Na transakcji skorzysta również Lech Poznań, który otrzyma spory zastrzyk gotówki za 25-letniego wychowanka. Wszystko dzięki wynegocjowanej klauzuli przez władze wicemistrza Polski, przy jego transferze do Sampdorii Genua.

Karol Linetty przez cztery lata był zawodnikiem Sampdorii Genua. W tym czasie bardzo rozwinął się jako piłkarz i zapracował sobie na bardzo dobrą opinie we Włoszech. 25-letni pomocnik stał się jednym z kluczowych graczy drużyny z Genui. Tego lata tajemnicą poliszynela stał się fakt, że wychowanek Lecha Poznań chce zmienić otoczenie. Pojawiało się mnóstwo spekulacji na temat tego, gdzie trafi reprezentant Polski. Ostatecznie Linetty zagra w Torino, a dzięki transferowi, do sejfu w Poznaniu wpłynie również niemała gotówka.

Karol Linetty zostanie piłkarzem Torino

Nie Fiorentina, Bologna, Cagliari Calcio. Nie Hoffenheim, Schalke, Borussia M'Gladbach, czy Eintracht Frankfurt. Włoski Tuttosport donosi, że Karol Linetty może nawet i dziś zostać zaprezentowano jako nowy nabytek Torino. Wedle dziennika, klub z Turynu ma zapłacić za Polaka 7,5 miliona euro oraz 1,5 miliona w bonusach. Sampdoria oczekiwała za swojego pomocnika nawet 12 milionów euro, ale klub z Turynu nie zamierzał za wychowanka Lecha płacić aż tak dużo. Negocjacje były długie, ale jak widać udało się obu stronom dojść do porozumienia. Dzięki temu swoje profity z tytułu transferu Linettego, zgarnie również wicemistrz Polski.

Alvaro Odriozola – największy szczęściach wśród piłkarzy

Lech Poznań również zyska na transferze

Klub, który wychował Karola Linettego również otrzyma pieniądze za transfer piłkarza Sampdorii Genua. Lech Poznań zagwarantował sobie procent z kolejnej sprzedaży reprezentanta Polski. Zazwyczaj takie klauzula waha się od 10 do 15% różnicy między ceną sprzedażą a zyskiem. Zatem Kolejorz może liczyć na sumę między 750 tysięcy euro a 1 milionem euro. Do tego należy jeszcze doliczyć 5% za wyszkolenie piłkarza, czyli dodatkowe 350 tysięcy euro. W związku z problemami finansowymi w Poznaniu, o których pisaliśmy tutaj, taka kwota z pewnością będzie potężnym wsparciem dla kasy wicemistrza Polski.

Źródło: gol24.pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News