Lech Poznań
commons.wikimedia.org/Carte/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en/zmiana rozmiaru
Autor Aleksy Kiełbasa - 24 Lipca 2020

Kolejne zwolnienia w Lechu Poznań. Tym razem poleciała klubowa ikona. Sytuacja jest krytyczna

Lech Poznań stale redukuje liczbę pracowników. Dochodzi do kolejnych zwolnień. Poszkodowane są osoby niezależnie od zajmowanego szczebla. Klub opuszczają ludzie z administracji, biura prasowego. Teraz władze Kolejorza rozstały się z Dariuszem Skrzypczakiem, który według informacji portalu weszło.com, miał ogromny wpływ na rozwój młodych zawodników zespołu w Wielkopolski.

Dariusza Skrzypczaka znają prawdopodobnie wszyscy kibice Lecha Poznań. To były piłkarz Kolejorza, który był członkiem zespołu zdobywającego 3 tytułu mistrza Polski i krajowy Puchar. Na swoim koncie ma również 7 występów w reprezentacji Polski. Później jako piłkarz przeniósł się do Szwajcarii, gdzie zakończył piłkarską karierę. Na Bułgarską wrócił przed minionym sezonem, a w klubie witano go z fanfarami. Władze Lecha podkreślały, że dołącza do nich człowiek ważny dla klubu, z lechową tożsamością i dużymi umiejętnościami trenerskimi. I choć jego praca była w stolicy Wielkopolski doceniana, to teraz postanowiono się ze Skrzypczakiem pożegnać.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Fani disco polo w żałobie. Śmierć uderzyła nagle, największa strata
  2. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  3. Wstawił oburzające zdjęcie z Ustronia Morskiego. Skandal


Był chwalony ale został zwolniony

Z pracy z Dariuszem Skrzypczakiem niemal wszyscy byli bardzo zadowoleni. Zawodnicy Lecha bardzo chwalili sobie pracę z trenerem podczas zajęć indywidualnych. Jak udało się ustalić weszło.com, Skrzypczak ma świetną rękę do młodych piłkarzy, a potrafi również nierzadko zaskoczyć starszych zawodników. Potrafił zadbać o dobrą atmosferę, zarażając innych swoim pozytywnym nastawieniem do życia. Piłkarze mieli nawet powiedzieć, że gdy czasem przychodzili na trening w złych humorach, to na widok uśmiechniętego trenera, aż głupio im było nie odwzajemniać uśmiechu.

Niestety, ale współpraca piłkarzy Lecha z trenerem Dariuszem Skrzypczakiem dobiegła końca. Dziś pojawił się oficjalny komunikat o rozwiązaniu umowy ze szkoleniowcem. Jednak nie było to zwykłe rozstanie. Skrzypczak miał dostać jasny komunikat ze strony klubu, iż nie wszystko władzom Kolejorza odpowiada w jego pracy. Przystał na warunki rozstania, nie chciał Kolejorzowi robić problemów. Pewnie zbyt bardzo zależy mu na dobru Lecha.

Mateusz Borek nie wytrzymał. Został zapytany na wizji o zdjęcia swojego nagiego ciała, posypały się wulgaryzmy, awantura na wizjiMateusz Borek nie wytrzymał. Został zapytany na wizji o zdjęcia swojego nagiego ciała, posypały się wulgaryzmy, awantura na wizjiCzytaj dalej

Lech rozstaje się z kolejnymi pracownikami

Sytuacja finansowa Lecha Poznań ma być naprawdę zła. Władze klubu tną koszty jak mogą. Z pracą żegnają się kolejni pracownicy. Władze wicemistrza polski rozwiązały umowę z greenkeeperem, trwają czystki w biurze prasowym, a niedługo ma nadejść kolej na dział administracji.

To była jedna z przyczyn zwolnienia Dariusza Skrzypczaka. Ponadto trener w oczach mediów uchodził za fachowca, był uwielbiany przez kibiców, którzy doceniali jego pracę z młodymi zawodnikami. Dowodem na to są wpisy twitterowe kibiców, którzy na zdjęcia profilowe ustawili fotografię trenera i stworzyli hasztag #MuremZaSkrzypczakiem. Nie obyło się bez cierpkich słów w kierunku władz Lecha.

Hej @LechPoznan czy wam się sufit na łeb nie spadł?#MuremZaSkrzypczakiem#KontraktDlaSkrzypczakapic.twitter.com/wICGvIpNOm

— krauzik (@Krauzik_) July 24, 2020

Tak duża aprobata w oczach kibiców. Według weszło.com Skrzypczak miał komuś wyżej postawionemu po prostu nie odpowiadać. Skrzypczak ma jednak bagaż doświadczeń ze Szwajcarii, ma licencję UEFA Pro, a co za tym idzie ma uprawnienia do prowadzenia zespołu Ekstraklasy. Być może niedługo zobaczymy go w tej roli, ale najpierw prawdopodobnie szkoleniowiec poszuka pracy na zapleczu ligi.

Źródło: weszło.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Prezes ZUS jasno o wieku emerytalnym: Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy
  3. W Jeleniej Górze przebadano 100 dzieci. Wyniki są druzgocące, rakotwórcza substancja u najmłodszych
  4. Wielki dzień Agnieszki Radwańskiej. Ogromna radość w rodzinie polskiej gwiazdy (FOTO)
  5. Barcelona już wie, kto zostanie jej nowym trenerem? Działacze mają faworyta
  6. Cała Polska była wściekła na Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN w końcu uległ presji i zmienił decyzję
  7. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News