Klub upadek Lokeren
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 20 Kwietnia 2020

Znany klub ogłosił upadłość. Kiedyś grali tam Polacy, dziś drużyna przestała istnieć

Klub znany w przeszłości w Polsce dzięki doskonałej grze naszych rodaków ogłosił dziś upadłość. Niestety, nie udało się uratować drużyny choćby do końca sezonu. Wiadomość ta z pewnością zmartwi wielu kibiców.

Klub znany z występów Polaków miał w przeszłości bardzo wielu fanów w Polsce. Wszystko przez to, że nasi reprezentanci radzili sobie w nim znakomicie i odnosili pierwsze zagraniczne sukcesy, co z pewnością nie umknęło wówczas uwadze śledzących występy naszych piłkarzy. Niestety, dziś dowiadujemy się, że zespół zostanie rozwiązany, a piłkarze odejdą za darmo.

Kłopoty finansowe klubu piłkarskiego często doprowadzają do całkowitego upadku. Choć kibice organizują różne zbiórki, a piłkarze niejednokrotnie idą na ustępstwa, to czasami zwyczjnie nie udaje się wytrzymać kryzysowych chwil. Tak samo stało się tym razem, gdy zasłużony klub ogłosił upadłość.

Klub ogłosił dziś upadłość

Belgijskie Lokeren to z pewnością bardzo zasłużony klub, jeden z najważniejszych w historii belgijskiego futbolu. Wydawałoby się, że drużyna ta może liczyć na wierne wsparcie kibiców i na sukcesy wystarczające na zarobki dające codzienne funkcjonowanie, ale tak nie jest. Występujące w tym sezonie w drugiej lidze Lokeren miało czas do dzisiaj, by znaleźć pomysł na zdobycie funduszy.

Tak się jednak nie stało. Klub, w którym w przeszłości występowali Grzegorz Lato i Włodzimierz Lubański zniknie z piłkarskiej mapy Belgii jeszcze przed oficjalnym podjęciem decyzji o zakończeniu tego sezonu. Ta informacja na pewno zasmuci starszych kibiców, którzy pamiętają śledzenie informacji o kolejnych występach Biało-czerwonych grających w Belgii.

Klub z Belgii znika z piłkarskiej mapy

Jeszcze niedawno z Lokeren w europejskich pucharach mierzyła się Legia Warszawa, która przegrała na wyjeździe 0:1, by wygrać 1:0 na własnym terenie w spotkaniu rewanżowym. Wówczas oba zespoły mierzyły się z fazie grupowej Ligi Europy.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News