Krzysztof Piatek Hertha
screen - youtube.com/Hertha BSC
Autor Łukasz Kowalski - 12 Stycznia 2021

Krzysztof Piątek wybrał klub, w którym chce grać. Chce zostać natychmiast wypożyczony, ma odbudować formę

Krzysztof Piątek już od roku jest w Hercie Berlin. Polski napastnik tego okresu na pewno nie może uznać za udany. Włoskie media donoszą, że ponownie pojawił się temat powrotu polskiego napastnika do Serie A. Polski napastnik po dwóch nieudanych latach miałby wrócić do Genoi. Kluby mają negocjować w sprawie wypożyczenie Piątka.

  • Krzysztof Piątek po raz kolejny może zmienić klub
  • Polak chce się wyrwać z Herthy Berlin, w której jest tylko zmiennikiem
  • Włoskie media informują, że ponownie pojawił się temat powrotu Piątka na boiska Serie A

Krzysztof Piątek wciąż nie może zdobyć zaufania trenera Herthy Berlin Bruno Labadii. Polak do Berlina trafił w styczniu ubiegłego roku i obecnie jest tylko jokerem. Napastnik chciałby zmienić swoją sytuację, a wyjściem z tego problemu może okazać się transfer do innego zespołu.

O odejściu Polaka ze stolicy Niemiec mówi się w zasadzie od letniego okna transferowego, jednak Piątek pozostaje póki co na Olympiastadion. Po nieudanej rundzie jesiennej pogłoski na temat odejścia reprezentanta Polski tylko się nasiliły.

Krzysztof Piątek pragnie odejść z Herthy Berlin

Media we Włoszech pod koniec 2020 roku informowały, że Piątek w Nowy Rok ma przejść nawet testy medyczne przed transferem Genoi. Te informacje okazały się fałszywe, ale niewykluczone, że do samego transferu jeszcze w styczniu dojdzie.

"La Gazzetta dello Sport" donosi, że Polski napastnik pragnie wrócić do Genoi, gdzie błyszczał w rundzie jesiennej 2018 roku. Piątek do stolicy Ligurii miałby trafić na zasadzie wypożyczenia i tam chce odbudować swoją formę strzelecką.

Problemem w całej transakcji mają być pieniądze. Piątek w styczniu ubiegłego roku kosztował 24 miliony euro. Klub ze stolicy Niemiec chcą odzyskać choć część z wyłożonej przed rokiem kwoty. Jeszcze niedawno włoskie media informowały, że Polak miałby przejść do Włoch na półroczne wypożyczenie za 4 miliony euro, z klauzulą wykupu za 21 milionów euro.

Włoscy dziennikarze na początku roku informowali, że klub z Genui nie ma pieniędzy na przeprowadzenie takiej transakcji. Kłopotem miała się okazać nie tylko sama kwota transferu, ale także za wysokie jak na warunki włoskiego zespołu zarobki Polaka.

Piątek wróci do Genoi już w styczniu?

Piątka z powrotem w swoim klubie widziałby włodarz Genoi Enrico Preziosi. Włoskie media podają, że kluby prowadzą intensywne rozmowy, ale trudno wyrokować na tym etapie, czy transakcja dojdzie do skutku.

Dla polskiego napastnika transfer do Genoi byłby powrotem do klubu po dwóch latach przerwy. W barwach Rossoblu występował od początku sezonu 2018/2019. W klubie z Ligurii zagra 21 meczów, w których strzelił aż 19 bramek.

Dzięki wyśmienitemu wejściu do Serie A zapracował na transfer do AC Milanu. W Mediolanie Polak miał bardzo dobry początek, gdzie do końca sezonu 2018/2019 strzelił 9 ligowych bramek. Już w kolejnej kampanii całkowicie rozczarował i Milan bez żalu oddał go Hercie Berlin w styczniu ubiegłego roku.

W zespole z Berlina Piątek wystąpił 31 razy i strzelił 9 goli. Transfer Polaka może mieć także wpływ na reprezentację Polski. Jeżeli Piątek nie będzie regularnie występował w klubie, może go zabraknąć na zbliżających się mistrzostwach Europy.

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News