Krzysztof Piatek Hertha
twitter.com/@HerthaBSC
Autor Łukasz Kowalski - 20 Stycznia 2021

Tragiczny występ Krzysztofa Piątka. Kompromitacja, pudło z karnego, Hertha wysoko przegrywa

Krzysztof Piątek nie wykorzystał kolejnej okazji, by na stałe zagościć w podstawowym składzie Herthy Berlin. Polak we wtorek zagrał koszmarne spotkanie przeciwko TSG 1899 Hoffenheim. Napastnik reprezentacji Polski zmarnował rzut karny w pierwszych minutach spotkania, a jego drużyna przegrała 0:3. Piątek nie krył rozczarowania po meczu.

• Krzysztof Piątek zgrał tragiczny mecz z TSG 1899 Hoffenheim
  • Polski napastnik marnował rzut karny, a jego drużyna przegrała 0:3
  • Polak po meczu nie krył rozczarowania przebiegiem wtorkowego spotkania

Krzysztof Piątek od dłuższego czasu nie może znaleźć uznania w oczach trenera Herthy Berlin Bruno Labbadii. Co prawda w ostatnich tygodniach Polak zaczął otrzymywać coraz więcej minut, ale wszystko zaprzepaścił swoim wtorkowym występem z TSG 1899 Hoffenheim.

Polak wtorkowe spotkanie Bundesligi wyszedł w pierwszym składzie. Drużyna z Berlina w ostatnich nie prezentuje się najlepiej i jak tlenu potrzebuje kolejnych punktów. Trener Labbadia na mecz z Hoffenheim ustawił zespół bardzo ofensywnie z Piątkiem i Johnem Cordobą w ataku.

Krzysztof Piątek zmarnował rzut karny a jego Hetha Berlin przegrała 0:3

Plan trenera Herthy mógł się sprawdzić już na początku spotkania. Po rozegraniu rzutu wolnego piłkę w polu karnym dostał Cordoba, który został sfaulowany przez obrońców rywali. Była dopiero 12. minuta spotkania.

Do piłki podszedł Piątek, który miał okazję na piątego gola w tym sezonie Bundesligi. Polak uderzył mocno, przy słupku, ale jego intencje wyczuł Oliver Baumann, który odbił piłkę. Zmarnowany rzut karny to był dopiero początek problemów zespołu z Berlina.

Już w 33. minucie na prowadzenie wyszli piłkarze gości. Sebastian Rudy wpadł w pole karne Herthy Berlin, piłka jeszcze odbiła się od Matheu Guendouziego i wpadła do bramki. Na przerwę piłkarze Labbadii schodzili tylko z jednobramkową stratą.

Po zmianie stron było już tylko gorzej. Piłkarze z Berlina całkowicie sobie nie radzili z dobrze funkcjonującą drużyną gości. Hertha nie potrafiła w żaden sposób odpowiedzieć na trafienie Hoffenheim, a do tego straciła kolejne bramki.

Katastrofalny mecz w wykonaniu Polaka

W 68. minucie spotkania było już 2:0 dla gości. Andrej Kramarić najlepiej odnalazł się w polu karnym Herthy i dzięki szybkiej reakcji podwyższył wynik spotkania. Dublet ustrzelił 20 minut później. Chorwat ustalił wynik spotkania strzałem z rzutu wolnego.

Piątek na boisku przebywał 70 minut. Napastnik reprezentacji Polski starał się, szukał wyjścia na pozycję, ale w kluczowym momencie nie dostawał piłki. Jego słaby występ znalazł odzwierciedlenie w ocenach. Portal WhoScored.com przyznał Piątkowi ocenę 5.5, co jest najsłabszym wynikiem w zespole Herthy.

Po meczu Polak nie krył rozczarowania występem swoim i kolegów z drużyny. - Mieliśmy szansę strzelić gola, w tym z rzutu karnego - ale to jest piłka nożna: jeśli nie zdobędziesz gola, nie możesz wygrać - powiedział Piątek w rozmowie z klubowymi mediami.

- To dla nas gorzki moment, bo potrzebujemy punktów. Mam nadzieję, że uda nam się je zdobyć w następnych kilku meczach. Pierwsza połowa sezonu nie była udana. Mam nadzieję, że uda nam się znaleźć rozwiązania na drugą połowę sezonu, aby grać lepiej - dodał.

Hertha po wtorkowej porażce spadła na 14. miejsce w tabeli z dorobkiem 17. punktów. Zespół, który miał aspiracje, aby bić się o miejsce w europejskich pucharach, ma tylko pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Liderem jest Bayern Monachium.

Gamingowe Newsy - rok 2021 rozpoczęty z przytupem!