Trener Legii Warszawa Aleksandar Vukovic
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Aleksy Kiełbasa - 11 Września 2020

Ile zarabia trener Legii Warszawa? Sprawdzamy zarobki Aleksandara Vukovicia

Legia Warszawa na początku lipca przedłużyła kontrakt z Aleksandarem Vukoviciem. Szkoleniowiec Wojskowych zapracował sobie na to zdobywając ze swoimi piłkarzami tytuł mistrza Polski. Ponadto serbski trener poprawił grę warszawskiego zespołu po bardzo trudnych początkach. Na jaką pensję może liczyć opiekun warszawskie drużyny?

Początki Aleksandara Vukovicia w Legii Warszawa nie były łatwe. Serb był krytykowany z każdej strony za przegranie mistrzostwa w końcówce sezonu 2018/19, za fatalny styl, za wystawianie w pierwszym składzie Sandro Kulenovicia, za odpadnięcie z europejskich pucharów, za słabą formę zawodników. Wszyscy żądali zwolnienia Vuko, ale wyjątkowo zarząd Legii pozostał nieugięty. Jak można było później stwierdzić – opłaciło się. Warszawiacy w pierwszym pełnym sezonie pod wodzą serbskiego trenera wywalczyli mistrzostwo Polski i znacząco poprawili grę. Choć trzeba pamiętać, że finisz poprzedniej kampanii w wykonaniu Wojskowych był dosyć nerwowy, podobnie jak początek aktualnej. Jednak 1 lipca Dariusz Mioduski zdecydował się przedłużyć kontrakt z opiekunem Legii do 30 czerwca 2022 roku. Zatem ile zarabia trener Aleksandar Vuković?

Jaką pensję pobierali poprzedni trenerzy Legii Warszawa?

Poprzednicy trenera Aleksandara Vukovicia mogli pochwalić się naprawdę potężnymi zarobkami. Według „Super Expressu” Romeo Jozak inkasował miesięcznie 20 tysięcy euro netto, czyli około 89 tysięcy złotych miesięcznie. Dla porównania Jacek Magiera i Besnik Hasi zarabiali około 10 tysięcy euro na miesiąc, czyli około 44 tysięcy złotych. Rekordowy pod tym względem był bezpośredni poprzednik Vuko, czyli Ricardo Sa Pinto. Według portalu "gol24.pl", Portugalczyk pobierał bowiem pensję na poziomie 150 tysięcy złotych.

Zarobki Aleksandra Vukovicia

W stosunku do swoich kolegów po fachu z PKO Ekstraklasy, a zwłaszcza w stosunku do poprzedników, Aleksandar Vukovic nie zarabia zbyt dużo.Legia Warszawa przedłużyła kontrakt ze swoim trenerem i obecnie nie są znane dokładne szczegóły dotyczące pensji Serba. Wiadomo jednak, że wcześniej Vuko inkasował pensję na poziomie 35 tysięcy złotych miesięcznie, czyli tyle samo ile pobiera choćby Dariusz Żuraw w Lechu Poznań, czy swego czasu pracujący w Jagiellonii Białystok Ireneusz Mamrot. Można przypuszczać, że warunki nowego kontraktu Vukovicia wyglądają podobnie, zwłaszcza, iż w dobie koronawirusa kluby muszą szukać cały czas oszczędności. Wydaje się zatem, że szkoleniowiec Legii nie zarabia tyle, co jego poprzednicy, których zarobki odbiegały od przeciętnych standardów w PKO Ekstraklasie.

Aleksandar Vukovic jak do tej pory poprowadził Legię Warszawa w 63 spotkaniach, w których Legioniści odnieśli 35 zwycięstw, zanotowali 12 remisów i zanotowali 16 porażek. Jego średnia punktów na mecz w roli szkoleniowca mistrza Polski wynosi 1,86. Najbliższy mecz Warszawiacy rozegrają już dziś, a ich rywalem będzie Wisła Płock. Szczegóły dotyczące transmisji znajdziecie tutaj.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News