Legia Warszawa
Twitter/Canal+ Sport/stopklatka
Autor - 12 Lipca 2020

Kamera nagrała piłkarzy Legii w szatni po meczu z Cracovią. Reakcja prezesa jest wyjątkowa (WIDEO)

Legia Warszawa w minioną sobotę przypieczętowała mistrzostwo Polski zwycięstwem nad Cracovią 2:0. Kamery uchwyciły moment celebracji piłkarzy będących w szatni, wraz z którymi z triumfu cieszył się sztab szkoleniowy, a także prezes stołecznego klubu, Dariusz Mioduski.

Legia Warszawa pokonała Cracovię w 35. kolejce PKO Ekstraklasy i jest już pewna odzyskania upragnionego mistrzostwa. Po meczu, co zrozumiałe, piłkarze i trenerzy już w szatni rozpoczęli świętowanie kolejnego sukcesu, a wraz z nimi bawił się Dariusz Mioduski, prezes i właściciel klubu.

Legia Warszawa mistrzem, Mioduski nie kryje radości

Po sobotnim spotkaniu "Wojskowi" nareszcie mogli rozpocząć świętowanie mistrzostwa. Już wiele tygodni wcześniej mówiło się, że praktycznie wszystko wskazuje na to, że po roku przerwy mistrzostwo Polski wróci na Łazienkowską, brakowało jednak kropki nad "i". W starciu z Cracovią legioniści nie pozostawili już żadnych złudzeń rywalom, mimo że kilka dni wcześniej przegrali z zespołem Michała Probierza aż 0:3 w półfinale Pucharu Polski.

Już w szatni rozpoczęła się feta całego zespołu i sztabu trenerskiego, a do uradowanych zawodników przyszedł także właściciel i prezes Legii, Dariusz Mioduski. Kamery uchwyciły moment, jak trener Aleksandar Vuković intonuje przyśpiewkę, a prezes stołecznego klubu bez skrępowania śpiewa i bawi się razem ze swoimi piłkarzami.

Legia Warszawa mistrzem po raz 14. w historii

Po zdobyciu mistrzostwa Polski warszawski klub zrównał się z najlepszymi w historii Górnikiem Zabrze oraz Ruchem Chorzów, które również mają na swoim koncie po 14 tytułów mistrza Polski, jednak było to już bardzo dawno temu. Ostatnie mistrzostwo jednego z tych klubów przypadło na sezon 1988/1989. Dla Legii zajęcie pierwszego miejsca oznacza, że już na pewno w przyszłym sezonie wystartują w eliminacjach do Ligi Mistrzów, które ruszą 18 lub 19 sierpnia. Z powodu pandemii zaszły jednak znaczące zmiany, gdyż w pierwszych trzech rundach nie będzie dwumeczów, o awansie zadecyduje jedno spotkanie.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News