Liga Mistrzów Ceferin i Neuer
Frank Hoermann/ SVEN SIMON/Imago Sport and News/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 20 Października 2020

Szykują się wielkie zmiany w Lidze Mistrzów? UEFA planuje wprowadzić dużą reformę

UEFA planuje zreformować Ligę Mistrzów. Brytyjskie media informuję, że europejska federacja ma plan, jak nieco zmodyfikować najważniejsze klubowe rozgrywki Starego Kontynentu. Jest to zmiana, której z pewnością się nie spodziewaliście, i która może zostać negatywnie odebrana przez osoby ceniące sobie elitarność LM.

Gdy wydawało się, że w Lidze Mistrzów, klasyczny format fazy pucharowej może zastąpić Final 8, jakie z powodu koronawirusa rozegrano w tym roku, gruchnęła wiadomość o całkowitej reformie tych rozgrywek. Według brytyjskiego „The Telegraph”, UEFA planuje rozszerzenie LM o 4 zespoły. W związku z tym do rywalizacji nie przystępowałyby 32 drużyny, a 36, co rzecz jasna doprowadziłoby do zmiany organizacji i podziału na grupy. Jak może wyglądać nowa Liga Mistrzów i kiedy możemy ją zobaczyć?

Kiedy otworzą siłownie i baseny? Jest wstępna data, to realistyczny terminKiedy otworzą siłownie i baseny? Jest wstępna data, to realistyczny terminCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

Nowy format Ligi Mistrzów najwcześniej za 4 lata

Według gazety „The Telegraph”, zmiany dotyczące rozszerzenia Ligi Mistrzów miałyby wejść w życie najwcześniej przed sezon 2024/25. Wówczas liczba uczestników wzrosłaby do 36. Co więcej, UEFA ma w planach podzielenie klubów na 6 grup, w których znajdzie się po 6 klubów. Ponoć wielkim zwolennikiem reformy ma być prezydent europejskiej federacji Aleksander Ceferin, a pomysł popiera także większość przedstawiciele europejskich klubów. Jednakże istnieje także druga wersja reformy LM.

Mariusz Pudzianowski publicznie zaatakował premiera polskiego rządu. Mariusz Pudzianowski publicznie zaatakował premiera polskiego rządu. "Oszczędź pan wstydu"Czytaj dalej

System szwajcarski i Final 8

„The Telegraph” podaje także, że UEFA ma także alternatywny plan na organizację rozgrywek dla 36 klubów, a byłby nim tzw. system szwajcarski. Polega on na tym, że przeciwnicy mieliby rozegrać po 10 meczów z różnymi rywalami. Nowy system miałby być nie tylko bardziej atrakcyjny dla widzów, ale również i nadawców. Dzięki niemu częściej dochodziłoby do bezpośrednich spotkań największych drużyn Europy, co przełożyłoby się na większą widownię i większe zyski.

Ponoć oprócz tego rozważane jest przyjęcie formatu Final 8, który w tym roku został wyjątkowo rozegrane, ze względu na bezpieczeństwo związane z pandemią. Ten model spotkał się z tak pozytywnym odbiorem, że europejskie władze futbolu poważnie zastanawiają się nad jego stałym wprowadzeniem. Decyzje co do ewentualnych zmian w Lidze Mistrzów mają zostać podjęte do końca przyszłego roku.

Źródło: The Telegraph

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybieracie się do Zakopanego? Babuszka z własnymi wyrobami chwyci Was za serce, pomóżcie
  2. Wojsko USA ma autentycznie nagrania UFO. Naukowcy chcą dokonać czegoś niesamowitego
  3. Nie żyje znany reprezentant Polski w siatkówce. Był zarażony koronawirusem
  4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  6. Tragedia na Mazowszu - Ojciec przypadkowo zabił córeczkę
  7. Mówią, że dąży do mordowania ludzi. Gates zabrał głos ws. teorii spiskowych

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News