Lionel Messi
Facebook Leo Messi
Autor Mateusz Dziubiński - 16 Grudnia 2020

Lionel Messi odejdzie z Barcelony? Inny klub już szyje koszulki z jego nazwiskiem

Lionel Messi latem starał się opuścić FC Barcelonę, gdyż rozczarowany był poczynaniami prezesa Josepa Marii Bartomeu i jego współpracowników. Choć skompromitowanego działacza nie ma już w klubie z Camp Nou, Argentyńczyk podobno nadal może opuścić drużynę, w której spędził całą dorosłą karierę. Podobno jest już klub, który szykuje się na transfer gwiazdora latem. 

  • Lionel Messi latem nosił się z zamiarem opuszczenia FC Barcelony
  • Argentyńczyk pozostał w klubie, ale nie zrezygnował z myśli o transferze
  • Media podają, że jeden z gigantów europejskiej piłki jest gotów na sprowadzenie gwiazdora
  • Słynny klub wydał specjalny komunikat

Lionel Messi już niebawem może zmienić barwy klubowe. Z najnowszych doniesień mediów wynika, że gwiazdor Barcelony nie porzucił planów zmiany otoczenia. Znany klub już podobno szykuje się na jego przybycie.

Lionel Messi odejdzie z Barcelony? Gigant szykuje się do transferu

Tematem numer jeden w przerwie pomiędzy sezonami, był oczywiście transfer Lionela Messiego. Argentyńczyk poinformował władze FC Barcelony, że zamierza skorzystać z przysługującego mu prawa do przedwczesnego rozwiązania umowy i odejścia z klubu. Jak wiemy, nic z tego jednak nie wyszło.

Argentyńczyk prawdopodobnie tylko z szacunku do klubu, który dał mu tak wiele, zrezygnował z sądowej batalii z Josepem Marią Bartomeu, który blokował transfer swojego gwiazdora, choć wcześniej zapewniał, że ten będzie mógł odejść, jeśli tego zapragnie.

Bartomeu w strukturach “Dumy Katalonii” już nie ma, ale Lionel Messi w dalszym ciągu może opuścić klub. Co chwile pojawiają się nowe informacje na temat transferu Argentyńczyka. 24 stycznia odbędą się w Barcelonie wybory nowego prezesa klubu, co może zaważyć na decyzji piłkarza.

W lecie mówiło się, że Manchester City jest skłonny pozyskać Messiego i płacić mu prawdziwą fortunę. Wygląda jednak na to, że obecnie to inna drużyna z europejskiego topu zamierza sprowadzić do siebie lidera “Barcy”. Najnowsze doniesienia sugerują, że jest to Paris Saint-Germain.

Messi wybierze Paris Saint-Germain?

Robin Bairner z portalu footballtransfers.com podał bardzo ciekawą informację. Dziennikarz, powołując się na swoje źródła, ustalił, że Paris Saint-Germain już rozpoczęło przygotowania do sprowadzenia Lionela Messiego. Paryżanie wydali nagły komunikat.

PSG przekazali podobno wszystkim sklepom partnerskim, by przygotowały się na znaczny wzrost sprzedaży. Ten ma być podyktowany oczywiście sprzedażą koszulek i gadżetów z nazwiskiem argentyńskiego piłkarza.

Transfer jednego z najlepszych piłkarzy XXI wieku do mistrza Francji wydaje się bardzo prawdopodobny. Ostatnio w mediach głośno było o wypowiedzi Neymara, który sugerował, że już niedługo ponownie zagra z Lionelem Messim w jednej drużynie. Brazylijczyk od dawna chciał wrócić do Barcelony.

Sytuacja uległa podobno jednak zmianie i Neymar chce zostać w Paris Saint-Germain. Jednym z warunków, jakie stawia władzom paryskiego klubu, jest podobno właśnie sprowadzenie Messiego. Być może sytuacja wyklaruje się już w styczniu. Wówczas Lionel Messi będzie mógł rozpocząć negocjacje z potencjalnym nowym pracodawcą.

Źródło: footballtransfers.com

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News