Łukasz Fabiański
Facebook Łukasz Fabiański
Autor Mateusz Dziubiński - 8 Listopada 2020

Łukasz Fabiański bohaterem West Hamu. Obronił rzut karny w ostatniej minucie i uratował zwycięstwo (WIDEO)

Łukasz Fabiański został bohaterem wszystkich kibiców West Ham United. Polski bramkarz popisał się świetną interwencją w doliczonym czasie gry meczu Premier League przeciwko Fulham, czym uratował cenne zwycięstwo dla swojej drużyny. Reprezentant Polski zatrzymał uderzenie piłkarza rywali z rzutu karnego.

Łukasz Fabiański zanotował świetny występ w sobotnim meczu Premier League przeciwko Fulham. W spotkaniu dwóch londyńskich drużyn lepszy okazał się zespół Polaka, czyli West Ham United. Ogromna w tym zasługa właśnie naszego rodaka, który obronił rzut karny w doliczonym czasie gry i uratował cenne trzy punkty dla swojego zespołu.

Łukasz Fabiański bohaterem swojej drużyny w Premier League

Premier League jak zwykle dostarczyła kibicom w sobotę wielu emocji. Niestety ostatniego meczu nie będzie dobrze wspominał Mateusz Klich, którego Leeds United po wyśmienitym początku sezonu złapało zadyszkę. Reprezentant Polski i jego koledzy zostali rozbici przez Crystal Palace aż 4:1.

Zdecydowanie więcej powodów do zadowolenia miał drugi z naszych reprezentantów, który wybiegł na boisko w Anglii w sobotę. Mowa o Łukaszu Fabiańskim, który zaliczył kolejny dobry występ w barwach West Ham United. “Młoty” znów rozegrały dobry mecz.

Przeciwnikami drużyny prowadzonej przez Davida Moyesa tym razem był zespół Fulham. Beniaminek tego sezonu Premier League w siedmiu rozegranych spotkaniach zdobył tylko cztery punkty i bardzo liczył na zwycięstwo lub przynajmniej remis. Z planów tych jednak nic nie wyszło.

Przez niemal cały mecz na boisku utrzymywał się remis. Łukasz Fabiański nie miał wielu okazji do interwencji. Gorąco zrobiło się dopiero w końcówce meczu.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry gola dla West Ham United zdobył Tomas Soucek. Wydawało się, że będzie to koniec emocji, jednak Fulham miało jeszcze szansę, by zmienić końcowy wynik. W 98. minucie sędzia podyktował rzut karny dla gości.

Fabiański obronił rzut karny w ostatnich sekundach meczu

Piłkę na jedenastym metrze od bramki Łukasza Fabiańskiego ustawił Ademola Lookman. Anglik mógł uratować cenny punkt dla swojej drużyny, jednak w najważniejszym momencie przegrał pojedynek z Polakiem. Lookman zdecydował się uderzyć piłkę w oryginalny sposób.

23-latek chciał zaskoczyć Fabiańskiego lekką podcinką, jednak golkiper West Hamu był czujny i do końca zaczekał z interwencją, przez co nie dał się zmylić technicznym uderzeniem. Polak został bohaterem, a Lookman antybohaterem swojej drużyny. Wszyscy byli zaskoczeni sposobem, w jaki zawodnik wykonał rzut karny.

Po chwili sędzia zakończył spotkanie, a West Ham United mogło cieszyć się z trzech punktów. Zespół Łukasza Fabiańskiego zanotował trzecią wygraną w sezonie i przesunął się w górę tabeli. Aktualnie plasuje się na 11. pozycji. Fulham jest tuż nad strefą spadkową.

Źródło: Twitter