Łyżwiarstwo figurowe
East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 2 Lipca 2020

Na lodowisku rozgrywał się prawdziwy dramat. Bolesne wypadki w łyżwiarstwie figurowym [WIDEO]

Łyżwiarstwo figurowe to bardzo niebezpieczny sport, w którym nietrudno o groźny wypadek. Tym bardziej należy docenić osoby, które wiążą swoją karierę z tą dyscypliną. Skręcenia, zwichnięcia, czy siniaki to niemal nieustanne dolegliwości, jakie dokuczają łyżwiarzom.

Sport zawodowy już od dawna przestał mieć coś wspólnego z przysłowiem „sport to zdrowie”. Większość dyscyplin wymaga od zawodniczek i zawodników wielkich poświęceń. Sportowcy nierzadko są mocno przeciążeni, jak choćby siatkarze czy tenisiści, bądź muszą trzymać się niezwykle rygorystycznych diet, jak jest to w przypadku skoczków narciarskich lub przedstawicieli sztuk walki. Poważne kontuzje stały się niemal czymś normalnym. Do jednych z najbardziej wymagających i niebezpiecznych sportów należy także łyżwiarstwo figurowe.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Dwa wypadki na lotnisku w Polsce, służby ruszyły do akcji. Wszystko działo się błyskawicznie
 2. Legia Warszawa potwierdziła pierwszy letni transfer. Gwiazda Ekstraklasy trafi na Łazienkowską, to już oficjalne

Łyżwiarstwo figurowe to nieustanne kontuzje

Kariera łyżwiarza figurowego, to jedna z najtrudniejszych ścieżek kariery sportowej. Poważny problem stanowią choćby specjalnie usztywniane buty, w których zawodnicy trenują nawet kilka godzin dziennie. Wpływa to bardzo negatywnie na ich stawy skokowe, ponieważ nie mają one możliwości normalnego rozwijania się. Ponadto, buty łyżwiarzy są twarde i nie mają żadnej pianki, która ochraniałaby stopę. Nieustanne uciskania i otarcia, i odgniecenia nierzadko doprowadzają do zapalenia mięśni. Stopy zawodniczek i zawodników niestety bardzo często są w opłakanym stanie. Ponadto na porządku dziennym są urazy kolan (ze względu na ciągłe przeciążenia), stłuczenia bioder, problemy z kręgosłupem, nie wspominając już o krwiakach, czy zwykłych siniakach.

Skandaliczne zachowanie Mariusza Pudzianowskiego. Zwymyślał trenera, doszło do rękoczynówSkandaliczne zachowanie Mariusza Pudzianowskiego. Zwymyślał trenera, doszło do rękoczynówCzytaj dalej

Wypadki to niemal codzienność

Wypadki w łyżwiarstwie figurowym są stałym elementem tego sportu. Takie sytuacje jeszcze bardziej pogarszają stan zdrowia sportowców. Trzeba się liczyć z tym, że nie wszystko zawsze wychodzi, tak jak się planowało i czasem może dojść do naprawdę groźnych sytuacji. Wybraliśmy dla Was kilka momentów, które wyglądały bardzo niebezpiecznie.

Łyżwiarstwo figurowe to naprawdę ciężki kawałek chleba. Pod pięknymi kreacjami i uśmiechem kryją się pot, krew, łzy i masa wyrzeczeń. Osoby decydujące się akurat na tę dyscyplinę naprawdę zasługują na wielki szacunek. Nawet jeśli nie zawsze przejazd jest wyjątkowy i któremuś z zawodników zdarzy się jakaś wpadka, to trzeba pamiętać ile pracy włożył on, aby wystąpić przed publicznością oraz jak dużo musiał poświęcić.

Żródło: pulsmedycyny.pl, top tv

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Likwidacje i zwolnienia. Uwielbiana w Polsce sieciówka zamknie 170 sklepów
  2. iPhone 12 może być sprzedawany bez ładowarki. Apple znów zaskakuje cały świat
  3. 89-letni były szef Formuły 1 właśnie został ojcem. Jego córka została niedawno babcią
  4. Cracovia chce zapłacić gigantyczną karę. Klub zgłosił się z propozycją do PZPN, kwota nie mieści się w głowie
  5. Franciszek Smuda odpowiedział na atak Roberta Lewandowskiego. Minęło osiem lat, on wciąż nie zapomniał
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News