Przeprosiny Marcin Gortat
Łyżwiarstwo figurowe
East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 2 Lipca 2020

Na lodowisku rozgrywał się prawdziwy dramat. Bolesne wypadki w łyżwiarstwie figurowym [WIDEO]

Łyżwiarstwo figurowe to bardzo niebezpieczny sport, w którym nietrudno o groźny wypadek. Tym bardziej należy docenić osoby, które wiążą swoją karierę z tą dyscypliną. Skręcenia, zwichnięcia, czy siniaki to niemal nieustanne dolegliwości, jakie dokuczają łyżwiarzom.

Sport zawodowy już od dawna przestał mieć coś wspólnego z przysłowiem „sport to zdrowie”. Większość dyscyplin wymaga od zawodniczek i zawodników wielkich poświęceń. Sportowcy nierzadko są mocno przeciążeni, jak choćby siatkarze czy tenisiści, bądź muszą trzymać się niezwykle rygorystycznych diet, jak jest to w przypadku skoczków narciarskich lub przedstawicieli sztuk walki. Poważne kontuzje stały się niemal czymś normalnym. Do jednych z najbardziej wymagających i niebezpiecznych sportów należy także łyżwiarstwo figurowe.

Łyżwiarstwo figurowe to nieustanne kontuzje

Kariera łyżwiarza figurowego, to jedna z najtrudniejszych ścieżek kariery sportowej. Poważny problem stanowią choćby specjalnie usztywniane buty, w których zawodnicy trenują nawet kilka godzin dziennie. Wpływa to bardzo negatywnie na ich stawy skokowe, ponieważ nie mają one możliwości normalnego rozwijania się. Ponadto, buty łyżwiarzy są twarde i nie mają żadnej pianki, która ochraniałaby stopę. Nieustanne uciskania i otarcia, i odgniecenia nierzadko doprowadzają do zapalenia mięśni. Stopy zawodniczek i zawodników niestety bardzo często są w opłakanym stanie. Ponadto na porządku dziennym są urazy kolan (ze względu na ciągłe przeciążenia), stłuczenia bioder, problemy z kręgosłupem, nie wspominając już o krwiakach, czy zwykłych siniakach.

Wypadki to niemal codzienność

Wypadki w łyżwiarstwie figurowym są stałym elementem tego sportu. Takie sytuacje jeszcze bardziej pogarszają stan zdrowia sportowców. Trzeba się liczyć z tym, że nie wszystko zawsze wychodzi, tak jak się planowało i czasem może dojść do naprawdę groźnych sytuacji. Wybraliśmy dla Was kilka momentów, które wyglądały bardzo niebezpiecznie.

Łyżwiarstwo figurowe to naprawdę ciężki kawałek chleba. Pod pięknymi kreacjami i uśmiechem kryją się pot, krew, łzy i masa wyrzeczeń. Osoby decydujące się akurat na tę dyscyplinę naprawdę zasługują na wielki szacunek. Nawet jeśli nie zawsze przejazd jest wyjątkowy i któremuś z zawodników zdarzy się jakaś wpadka, to trzeba pamiętać ile pracy włożył on, aby wystąpić przed publicznością oraz jak dużo musiał poświęcić.

Żródło: pulsmedycyny.pl, top tv

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News