Przeprosiny Marcin Gortat
Trener
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 9 Stycznia 2020

Manchester United w końcu będzie miał wielkiego trenera? Czerwone Diabły chcą prawdziwą gwiazdę

Manchester United jest bliski pozyskania bardzo znanego trenera. W przypadku zwolnienia Ole Gunnara Solskjaera powinien on szybko przejąć po nim posadę. To byłby prawdziwy hit.

Manchester United w tym sezonie Premier League prezentuje się znacznie poniżej oczekiwań. Drużyna prowadzona przez Solskjaera zajmuje co prawda piąte miejsce w tabeli, jednak realnie ma tylko szansę powalczyć o awans na czwartą lokatę. Do Chelsea, która jest na tej pozycji, traci tylko pięć punktów, natomiast do trzeciego Manchesteru City już 13. Czerwone Diabły w przypadku kilku słabszych występów mogą również szybko spaść o kilka miejsc. Wystarczy dodać, że nad piętnastym Burnley mają oni tylko siedem "oczek" przewagi.

Zarząd klubu nie jest zadowolony z poczynań Solskjaera, dlatego zastanawia się, kto ewentualnie mógłby go zastąpić. Okazuje się, że bardzo poważny kandydat zgłosił się sam.

Manchester United może sięgnąć po bardzo znanego trenera

"Daily Mail" informuje, że w Manchesterze United bardzo chciałby pracować Massimiliano Allegri. Trener, który odszedł z Juventusu w czerwcu 2019 roku, nadal pozostaje bez pracy. Podobno nawet rozpoczął już kurs języka angielskiego, żeby być lepiej przygotowanym do swojej nowej pracy.

Allegri do tej pory trenował tylko kluby z Serie A. Największe sukcesy miał w Juventusie, w którym pracował w latach 2014-2019. W tym czasie nieprzerwanie zdobywał mistrzostwo oraz Puchar Włoch. Pod jego wodzą Stara Dama dotarła też dwukrotnie do finału Ligi Mistrzów, jednak nie potrafiła go wygrać. Najpierw w sezonie 2014/15 przegrała z Barceloną (1:3), a dwa lata później lepszy okazał się Real Madryt (1:4). W sezonie 2010/11 wygrał z Milanem Serie A.

Manchester United nie jest zadowolony z Solskjaera

Premier League jest ponoć wymarzonym miejscem pracy 52-letniego szkoleniowca. Manchester United ma być klubem, w którym zacząłby on swoją przygodę z tą ligą.

- Allegri ma swój pomysł na wyciągnięcie zespołu z kryzysu i zamierza przedstawić go działaczom z Old Trafford - przekonuje Daily Mail. Jest Solskjaer będzie nadal notował takie wyniki, jak do tej pory, może pożegnać się z posadą pierwszego trenera Czerwonych Diabłów. Wtedy faworytem do jego zastąpienia będzie Allegri.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News