Mateusz Borek TVP
YouTube - Kanał Sportowy
Autor Piotr Bernaciak - 23 Października 2020

Mateusz Borek. Lubicie, jak komentuje mecze w telewizji?

Mateusz Borek ma komentować w najbliższym czasie mecze dla Telewizji Polskiej. Legendarny komentator cieszy się ogromną liczbą fanów w naszym kraju. Wiele osób cieszy się, że wraca przed mikrofon.

Mateusz Borek w ostatnich miesiącach zrobił sobie dłuższą przerwę od komentowania. Po rozstaniu z Polsatem Sport komentator postanowił skupić się na innej działalności, czyli pracy nad Kanałem Sportowym. Na początku tego roku czterech najbardziej znanych polskich dziennikarzy sportowych zdecydowało się zacząć działać w serwisie YouTube, co zakończyło się ogromnym sukcesem.

Po pewnym czasie Mateusz Borek stwierdził jednak, że wróci do komentowania. Kilka miesięcy temu Marek Szkolnikowski (dyrektor TVP Sport) ogłosił, że Mateusz Borek nawiązał współpracę z Telewizją Polską, w ramach której na początku będzie pojawiał się w studiu przed różnymi wydarzeniami sportowymi, a potem być może zacznie komentować niektóre z nich.

Teraz wiemy już, że kultowy komentator wraca do komentowania. Już w najbliższym czasie usłyszymy go podczas meczów reprezentacji Polski, a także podczas niektórych spotkań Ligi Narodów. Widzowie w większości cieszą się, że znany komentator znów pojawi się na antenie.

W przeszłości Mateusz Borek związany był przez bardzo wiele lat z Polsatem Sport, stając się nawet najbardziej rozpoznawalnym dziennikarzem sportowym w całej stacji. Komentował kilkadziesiąt spotkań z udziałem reprezentacji Polski.

Udało mu się stworzyć wyjątkowo charakterystyczny duet komentatorski z Tomaszem Hajto. Przez pewien czas sam Adam Nawałka twierdził, że komentowanie spotkań przez parę Borek - Hajto przynosi jego drużynie szczęście.

Z pewnością Mateusz Borek należy do najbardziej charakterystycznych komentatorów w kraju i cieszy się gigantycznym szacunkiem kibiców z całej Polski. Miliony cenią go za rzetelne przygotowywanie do meczów i charakterystyczny ton głosu.

Cieszycie się, że Mateusz Borek znów komentuje spotkania piłkarskie?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News