Lionel Messi
commons.wikimedia.org/Lluís/creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en
Autor Aleksy Kiełbasa - 28 Sierpnia 2020

Messi i Neymar zagrają razem? Zaskakująca propozycja piłkarzy

Czy Lionel Messi i Neymar zagrają w jednym zespole? Jak podaje ESPN istnieje taka opcja. Według amerykańskiej stacji, Argentyńczyk odbył w ostatnich godzinach rozmowę telefoniczną Brazylijczykiem, z której miało wyniknąć, iż obaj zawodnicy są zdeterminowani, aby znów bronić barw tej samej drużyny.

Lionel Messi w tym tygodniu poinformował, że chce odejść z Barcelony. Tym samym w mediach rozgrzała dyskusja, gdzie może trafić jeden z najlepszych, a może najlepszych piłkarz świata. Dużo mówi się o Manchesterze City, bowiem 33-latek pragnąłby znów współpracować z Pepem Guardiolą, a w sejfie wicemistrza Anglii jest wystarczająco dużo gotówki, aby opłacić grę gwiazdora FC Barcelony. Jednak głośno mówi się również o francuskiej opcji, ze względu na Neymara.

Lionel Messi wybierze Manchester City?

Opcja gry w Premier League dla Lionela Messiego jest z pewnością bardzo kusząca. Wielu kibiców chciałoby się przekonać, jak geniusz futbolu poradziłby sobie prawdopodobnie w najtrudniejszej lidze na świecie. Taki wariant jest jak najbardziej możliwy. Piłkarz jest w stałym kontakcie z Pepem Guardiolą, a nie da się ukryć, że to właśnie pod wodzą hiszpańskiego szkoleniowca Argentyńczyk pokazywał swoją najlepszą wersję. Ponadto z The Citizens, 33-latek miałby duże szansę na zwycięstwo w Lidze Mistrzów, bo ekip z Manchesteru wydaje się mieć wszystko aby ten cel osiągnąć.... za wyjątkiem Messiego.

Neymar zachęca Messiego do gry w PSG

Jednak to PSG bardziej brakuje Argentyńczyka niż The Citizens, mimo że to właśnie Francuzi dotarli do finału. Nie da się ukryć, że to Pep Guardiola dysponuje kadrą z zawodnikami o nieco wyższym potencjale. Mimo to katarscy szejkowie również mają sejf bez dna i nie mieliby problemów, aby płacić Lionelowi Messiemu za grę w ich zespole. Według doniesień ESPN, Neymar odbył w ostatnich godzinach długą rozmowę ze swoim byłym kolegą z Barcelony. Obaj zawodnicy mieli stwierdzić, że znów chcieliby grać ze wspólnym herbem na piersi. Ponoć w nakłanianie 33-latka na taki ruch zaangażował się również bliski przyjaciel piłkarza, czyli Angel Di Maria.

Manchester City i PSG to najpoważniejsi kandydaci

Trudno przewidzieć, gdzie trafi Lionel Messi, ale wydaje się, że Manchester City i PSG są najbardziej prawdopodobnymi wariantami. Za The Citizens przemawia fakt, że zespół trenuje Pep Guardiola, wyzwanie w postaci gry w Premier League oraz umowa, na mocy której po trzech latach spędzonych w Manchesterze, miałby otrzymać kolejny gwiazdorski kontrakt w satelickim klubie Obywateli - New York City FC. Z kolei w Paryżu piłkarz spotykałby dwóch przyjaciół, czyli Neymara i Di Marię, a pieniądze dostałby te same, a może i większe niż w Anglii.

Źródło: Onet Sport

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News