Monika Hojnisz-Staręga na mistrzostwach świata
MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 16 Lutego 2021

Gigantyczny pech Moniki Hojnisz-Staręgi na MŚ. Zadecydowały detale

Trwające właśnie w Pokljuce Mistrzostwa Świata w biathlonie, nie należą do zbytnio udanych dla naszych reprezentantek. Dziś przed wielką szansą medalową stanęła Monika Hojnisz-Staręga, ale błędy na strzelnicy spowodowały, iż Polka zakończyła start w biegu indywidualnym na 15 km na 16. miejscu. Reszta zawodniczek naszej kadry wypadła fatalnie.

  • Monika Hojnisz-Staręga miała dziś szansę na medal
  • Polka popełniła jednak 2 błędy na strzelnicy
  • Jak na razie podczas tych MŚ Polki prezentują się zdecydowanie poniżej oczekiwań


Dzisiejszy bieg indywidualny na 15 kilometrów wreszcie dostarczył polskim kibicom poważniejszych emocji. Wszystko za sprawą dobrej postawy Moniki Hojnisz-Staręgi, która miała szansę na medal trwających mistrzostw świata.

Niestety, nasza zawodniczka zaprzepaściła okazję na strzelnicy. Polka popełniła 2 kosztowne błędy.Reszta reprezentantek Polski zaprezentowała się bardzo słabo, ale w tym sezonie kibice znad Wisły są do tego już przyzwyczajeni...

Stracona szansa Polki na medal mistrzostw świata

Monika Hojnisz-Staręgą wyglądała dziś bardzo dobrze biegowo. To dawało nadzieję na dobry rezultat. I choć nasza zawodniczka popełniła jeden błąd podczas pierwszej wizyty na strzelnicy, to nadal na horyzoncie mógł jawić się medal. Monika przez moment znajdowała się w ścisłej czołówce po drugim i trzecim strzelaniu, w którym była bezbłędna. Niestety podczas ostatniego strzelania liderka polskiej kadry zanotowała drugie pudło i było już po sprawie.

Nie żyje były mistrz świata w piłkę nożną. Leopoldo Luque przegrał z koronawirusemNie żyje były mistrz świata w piłkę nożną. Leopoldo Luque przegrał z koronawirusemCzytaj dalej

Mistrzynią świata w biegu indywidualnym na 15 km ostatecznie została Czeszka Marketa Davidowa. 2. miejsce przypadło Szwedce Hannie Oberg, a 3. Norweżce Ingrid Landmark Tanndrevold. Niestety reszta reprezentantek Polski zajęła bardzo odległe pozycje. Kamila Żuk była 59, Anna Mąka 68, a Kinga Zbylut zeszła z trasy po trzech strzelaniach....

Fatalny mistrzostwa i cały sezon w wykonaniu Polek

Mistrzostwa świata rozgrywane w słoweńskiej Pokljuce są bardzo nieudane w wykonaniu naszych zawodniczek. Jak dotąd rozegrano 4 konkurencje, w których Polki wzięły udział i ani razu nie zdarzyło się, aby któraś z nich uplasowała się w czołowej dziesiątce.

Na otwarcie mistrzostw rozegrano bieg sztafet mieszanych, a w skład polskiej reprezentacji weszły Anna Mąka i Kamila Żuk oraz Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec. Polska drużyna zajęła w nim 24. miejsce na 27. ekip...

Następnie nasze zawodniczki pojawiły się podczas sprintu, gdzie Kamila Żuk zajęła 29. pozycję, Monika Hojnisz-Staręga 30., a Kinga Zbylut 69. W kolejnym starcie, czyli biegu pościgowym Hojnisz-Staręga była 16., a reszta Polek nie uplasowała się nawet w czterdziestce.

Ten sezon generalnie należy do bardzo nieudanych dla polskich biathlonistek. Najwyżej sklasyfikowana w Pucharze Świata Monika-Hojnisz Staręga jest 33. i ma na koncie 176 punktów. Będąca na 62. miejscu Kamila Żuk uzbierała 37 „oczek”, 77. Anna Mąka tylko 15, a 80. Kinga Zbylut zaledwie 8 punktów.

Dla porównania rok wcześniej Monika Hojnisz-Staręga zakończyła zmagania na 12. pozycji w Pucharze Świata z dorobkiem 500 punktów, a Kamila Żuk na 38. miejscu i z liczbą 181 „oczek”. Wydaje się niemal pewne, że w tym roku naszym zawodniczkom będzie niezwykle trudno choćby nawiązać do ubiegłorocznych rezultatów.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News