Materiał zewnętrzny
Materiał zewnętrzny
Autor Wiadomości Ze Stadionu - 29 Stycznia 2021

Najczęściej obstawiane drużyny piłkarskie

Według szacunków, zakłady na piłkę nożną odpowiadają za około 70-80% obrotów legalnych bukmacherów. Co ciekawe, polscy typujący mają konkretne preferencje, jeśli chodzi o najczęściej wybierane ligi i zespoły piłkarskie. Jakie są zatem najczęściej obstawiane drużyny?

W 2019 r. obroty legalnych firm bukmacherskich w naszym kraju przekroczyły 6,7 mld zł. Za 2020 r. wynik ten – głównie ze względu na koronawirusa i czasowe wiosenne zawieszenie świata sportu – będzie z pewnością słabszy, ale już w 2021 r. branża może spodziewać się odbicia. Pomogą w tym przeniesione na kolejny rok duże imprezy sportowe, w tym igrzyska olimpijskie w Tokio oraz mistrzostwa Europy w piłce nożnej.

To właśnie futbol, czyli najpopularniejsza gra zespołowa świata, generuje polskim legalnym bukmacherom największe obroty – szacuje się, że jest to nawet 60% rocznych obrotów operatorów. – Zainteresowanie rozgrywkami można uszeregować następująco - Ekstraklasa, Premier League, LaLiga, Serie A, Bundesliga. Różnice nie są duże, wszystkie ligi są chętnie wybierane – czytamy na portalu Money.pl.

Czy można wskazać, które drużyny piłkarskie Polacy typują najczęściej? Oficjalnych statystyk tego typu nie ma. Z pewnością jednak można połączyć liczbę obstawianych zakładów z ogólną popularnością danej drużyny, liczbą fanów na Facebooku czy wreszcie liczbą kibiców na trybunach. Związek jest łatwy do zauważenia – im więcej fanów ogółem ma dany zespół, im większe budzi zainteresowanie i emocje, tym większe prawdopodobieństwo, że gracz skusi się na wytypowanie wyniku właśnie tej drużyny.

Najczęściej obstawiane polskie drużyny piłkarskie

W sezonie 2018/2019 w Polsce najwięcej kibiców przyciągała na trybuny drużyna Legii Warszawa – średnia frekwencja na stadionie przy ul. Łazienkowskiej wynosiła 17 614 osób. O ile ten wynik nie jest zaskoczeniem, o tyle drugie miejsce już tak. Otóż średnio 17 032 widzów oglądało na żywo z trybun stadionu spotkania Widzewa Łódź, który wówczas występował zaledwie w II lidze. To dowód na wyjątkowe przywiązanie fanów do zespołu i olbrzymi kibicowski potencjał. Trzecią z kolei frekwencją mogła pochwalić się w sezonie 2018/2019 Wisła Kraków – wynosiła ona 15 969 widzów.

Można więc śmiało założyć, że to właśnie mecze tych polskich drużyn cieszą się popularnością wśród graczy – zwłaszcza jeśli mogą przy okazji skorzystać z atrakcyjnych promocji na typowanie ich wyników (jak np. z bonusu bukmacherskiego za rejestrację). U każdego bukmachera jest ich sporo. Dla przykładu – firma Betfan (zezwolenie MF z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018) ma w ofercie m.in. grę bez podatku, w ramach której opłaca zamiast gracza 12% od każdego zawartego zakładu.

Najczęściej obstawiane zagraniczne drużyny piłkarskie

Wróćmy jednak do najpopularniejszych wśród graczy zespołów. Według analizy Money.pl, wśród lig zagranicznych Polacy chętnie typują Premier League, LaLigę, Serie A i Bundesligę. Mające prawa do transmitowania spotkań tych rozgrywek telewizje w Polsce często szczycą się wysokimi wynikami oglądalności, zwłaszcza jeśli grają w nich Polacy. Chętnie oglądamy mecze Bayernu z Robertem Lewandowskim, Borussii Dortmund z Łukaszem Piszczkiem, Juventusu z Wojciechem Szczęsnym w bramce czy Napoli z Piotrem Zielińskim. Wielu fanów, w tym liczne zorganizowane fankluby, mają w naszym kraju zespoły angielskie – zwłaszcza Liverpool i Manchester United, a także hiszpańskie – Real Madryt i FC Barcelona. Jest więc niemal pewne, że ma to również odzwierciedlenie w liczbie zawieranych u bukmacherów zakładów na te właśnie drużyny.

Udział w grach hazardowych wiąże się ryzykiem uzależnienia od gier, utraty pieniędzy postawionych na gry hazardowe oraz może prowadzić do problemów w środowisku rodzinnym oraz zawodowym.

Tekst zewnętrzny

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News