Przeprosiny Marcin Gortat
Świeczka
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 6 Stycznia 2020

Kibic zginął w drodze na mecz. Został napadnięty, potem doszło do smutnego wypadku

Nie żyje jeden z kibiców, który jechał na derby Salonik. Najpierw napadli na niego pseudokibice, a następnie doszło do wypadku, który mrozi krew w żyłach. Razem z nim było jego dwóch kolegów.

Nie żyje jeden z kibiców piłki nożnej. Ledwo co rozpoczął się 2020 rok, a to już kolejna osoba w pewien sposób związana ze sportem, która poniosła śmierć. Odbył daleką podróż na mecz, który bardzo chciał zobaczyć, jednak skończyło się to tragicznie.

Nie żyje kibic, które jechał na derby Salonik

O całym zajściu poinformowała grecka policja. Według ich ustaleń do szpitala trafiło trzech kibiców z Bułgarii, którzy pojechali do Salonik na mecz Aris - PAOK. To spotkanie dobrze zaczęło się dla gości, bo już w 10. minucie gola dla nich strzelił Karol Świderski.

Później dominowali już gospodarze. Bramki zdobyli Daniel Larsson, Fran Velez, Lindsay Rose oraz Lucas Sasha. Drugie trafienie dla przyjezdnych zaliczył Leonardo de Matos Cruz, który jednocześnie ustalił wynik meczu na 4:2 dla Arisu. Po tej niespodziewanej porażce PAOK spadł na drugie miejsce w tabeli ligi greckiej.

Nie żyje kibic z Bułgarii

Po tym spotkaniu doszło do starcia między pseudokibicami PAOK-u i Arisu. Wskutek ustawki do szpitala trafiło trzech kibiców z Bułgarii, którzy przyjechali do Salonik na ten mecz. Byli to, jak podaje washingtonpost.com, fani Botewu Płowdiw, którzy sympatyzują z Arisem. Dwóch z kibiców zostało rannych, natomiast trzeci, który uciekał przed goniącymi go pseudokibicami w centrum miasta, został przez nich najpierw dogoniony, a następnie dotkliwie pobity. Na domiar złego, kiedy już leżał na ulicy, to przejechał po nim samochód.

28-letni kibic z Bułgarii trafił do szpitala, jednak jego obrażenia były na tyle poważne, że nie udało się go uratować. W szpitalu potwierdzono, że nie żyje. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok dowiemy się na sto procent, czy jego śmierć spowodowali kibice Arisu, czy auto, które po nim przejechało. Nadal nie znaleziono kierowcy samochodu, który stał za tym czynem. Łącznzie po tej ustawce zatrzymano czternastu kiboli.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News