Przeprosiny Marcin Gortat
Pele
youtube.com/ The Straits Times
Autor Mateusz Wysokiński - 25 Września 2020

Pele wybrał najlepszego piłkarza na świecie. Zgadzacie się?

Pele wskazał, kto jego zdaniem jest najlepszym obecnie piłkarzem na świecie. Legendarny reprezentant Canarinhos wskazał, kto jego zdaniem jest najlepszym piłkarzem na świecie. Sam piłkarz wskazał też następcę, który za kilka lat może być nazywany najlepszym graczem, a także stać się jego naturalnym następcą.

Pele nie przestaje przyciągać do siebie uwagi kibiców na całym świecie. Były piłkarz reprezentacji Brazylii, z którą trzy razy zdobył mistrzostwo świata słynie z wygłaszania śmiałych tez w sprawie piłki nożnej. Były gwiazdor Santosu i New York Cosmos wybrał najlepszego - swoim zdaniem - piłkarza na świecie i wskazał, kto, za kilka lat będzie mógł się cieszyć mianem jego następcy.

Pele wybrał najlepszego piłkarza na świecie. Brazylijczyk nie ma wątpliwości

Nieustającym podziwem Pele darzy Cristiano Ronaldo, który mimo wieku utrzymuje się na światowym topie. Zdaniem Pelego, mimo że Messi jest świetnym graczem i motorem napędowym FC Barcelony, to wszelkie wyróżnienia i splendor powinny przypaść w udziale właśnie byłemu napastnikowi Manchesteru United.

- Chociaż uważam Messiego za najlepszego piłkarza obecnie, naprawdę lubię oglądać Cristiano. Jest świetnym graczem. Mamy szczęście jako kibice, że co tydzień walczą z Messim. Być może nigdy więcej nie ujrzymy dwóch najlepszych graczy z tej epoki, więc cieszmy się nimi, póki możemy - twierdzi Pele.

Brazylijczyk wybrał następcę

Zdaniem byłego napastnika Santosu i zdobywcy ponad 1000 bramek w karierze piłkarskiej, kolejnym graczem, który może być najlepszy na świecie jest napastnik PSG - Kylian Mbappe. Młody Francuz jest też typowany przez byłego mistrza świata na swojego następcę.

- Najlepszymi, oprócz mnie byli Diego Maradona, Alfredo Di Stefano, Trapatoni, Garrincha, Cruyff, Beckenbauer, Alberto, Zidane, Ronaldo, Iniesta. Dziś też mamy szczęście. Cristiano jest świetny, Messi jest niesamowity, a Mbappe ma przed sobą jeszcze przyszłość - mówi Pele.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News