Piotr Zieliński gol
twitter.com/Eleven Sports PL
Autor Łukasz Kowalski - 3 Stycznia 2021

Przepiękne dwa gole Piotra Zielińskiego. Najpierw jak Ronaldo, potem jak Messi, ależ uderzenia (WIDEO)

Piotr Zieliński w wielkim stylu rozpoczął nowy rok. Polski pomocnik w pierwszym swoim meczu w 2021 roku został bohaterem Napoli. Zieliński zdobył dwie piękne bramki, a jego zespół wygrał 4:1. W pierwszym składzie Cagliari wystąpił Sebastian Walukiewicz.

• Piotr Zieliński udowodnił, że w ostatnich tygodniach jest w rewelacyjnej formie
  • Pomocnik reprezentacji Polski strzelił dwie bramki, a jego Napoli wygrało z Cagliari 4:1
  • Cały mecz w barwach Cagliari rozegrał Sebastian Walukiewicz

Piotr Zieliński pokazał, że od kilku tygodni jest w niesamowitej formie. Polak jest jednym z najważniejszych piłkarzy Napoli, a swoją fantastyczną dyspozycję pokazał w niedzielnym meczu z Cagliari. Polski niemal samodzielnie poprowadził swój klub do ligowego zwycięstwa.

W niedzielnym meczu na Sardegna Arena wyszło dwóch Polaków. W zespole Napoli od początku wyszedł Piotr Zieliński, a w zespole Cagliari Sebastian Walukiewicz. Wciąż nie zmieniła się sytuacja Arkadiusza Milika, który po raz kolejny oglądał mecz Napoli z wysokości trybun.

Piotr Zieliński bohaterem Napoli w niedzielnym meczu

Oba zespoły na początku popełniała sporo błędów. Mimo tego goście z Neapolu byli zdecydowanie bliżej objęcia prowadzenia. Starania podopiecznych trenera Gennaro Gattuso szybko przyniosły efekty.

W 25. minucie spotkania Napoli rozegrało składną akcję na skrzydle. Piłkę tuż przed polem karnym otrzymał Andrea Petagna, który stojąc tyłem do bramki, odegrał ją do Zielińskiego. Polak poprawił sobie futbolówkę i huknął lewą nogą pod poprzeczkę, nie dając żadnych szans Alessio Cragno.

Do końca pierwszej połowy piłkarze renera Gattuso kontrolowali przebieg spotkania i pewnie zeszli na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu. Początek drugiej części spotkania nie zwiastował większych emocji.

W 60 minucie spotkania było już 1:1. Joao Pedro najlepiej zachował się w polu karnym Napoli i pewnym strzałem przy słupku pokonał Davida Ospinę. Gospodarze nie cieszyli się długo z remisu.

Fantastyczne trafienia Piotra Zielińskiego

Zaledwie dwie minuty później znów swój wielki talent pokazał Zieliński. Polak otrzymał piłkę od Giovanniego Di Lorenzo, minął przyjęciem dwóch rywali w polu karnym i pewnym strzałem strzelił swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

Chwilę później Cagliari już całkowicie pozbawiła się nadziei na zwycięstwo. W 65. minucie Charalampos Lykogiannis zobaczył swoją drugą żółtą kartkę i Sardyńczycy musieli grać do końca spotkania w osłabieniu.

Przewagę liczebną Napoli wykorzystało już po 10. minutach. Hirving Lozano na kilka rat uderzał na bramkę Cagliari, aż w końcu pokonał zdezorientowanego Cragno. Zaraz po tej bramce stało się jasne, że Zieliński nie ustrzeli w niedzielę hat-tricka. Polak zszedł z placu gry w 77. minucie.

Dla Polskiego pomocnika niedzielne gole były trafieniami numer 2 i 3 w tym sezonie Serie A. Na koncie ma także jedną bramkę w Lidze Europy. Do tego dołożył 3 asysty w lidze i jedną w Lidze Europy. Napoli niedzielne spotkanie ostatecznie wygrali 4:1, po golu Lorenzo Insigne z rzutu karnego w samej końcówce meczu.

Napoli po wygranej z Cagliari awansowało na czwarte miejsce w Serie A z dorobkiem 28. punktów. Prowadzi Inter Mediolan, który ma osiem "oczek" więcej.