Piotr Żyła
Eibner-Pressefoto/EXPA/TAD via www.imago-images.de/Imago Sport a
Autor Aleksy Kiełbasa - 14 Września 2020

Ile zarabia Piotr Żyła? Jego zarobki mogą zaskoczyć. Nie jest kolorowo

Piotr Żyła to od ponad dekady kluczowy zawodnik naszej kadry. Na jakie zarobki może liczyć cieszynianin? Dzięki swoim bardzo dobrym występom reprezentant Polski znacząco pomnożył zwój majątek. Czasy, kiedy nasz czołowy skoczek narzekał na swoją pensję już dawno minęły i teraz może pochwalić się dużymi „liczbami”, ale ostatni rok nie był pod tym względem wybitny.

Piotr Żyła swoje regularne starty w Pucharze Świata rozpoczął w 2011 roku. Od kolejnej kampanii Polak potrafił już stale punktować, a w sezonie 2012/13 po raz pierwszy stanął na podium wygrywając konkurs w Oslo i tydzień później zajmując 3 miejsce w trakcie lotów w słoweńskiej Planicy. Żyła miał także gorsze chwile, które szczególnie dały o sobie znać w sezonie 2015/16, kiedy Polak zdobył zaledwie 89 punktów w całym sezonie. To wówczas nasz reprezentant narzekał na swoją sytuację finansową i nie można mu było się dziwić. Jednak ostatnie lata to powrót do dobrej formy, czego dowodami są 2 miejsce w Turnieju Czterech skoczni 2016/17, medale MŚ i MŚ w lotach oraz 2 wygrane, a w sumie 12 miejsc na podium Pucharu Świata. Jak to wpłynęło na zarobki podopiecznego Michala Dolezala?

DZISIAJ GRZEJE:

  1. I wszystko jasne. Wiceminister już potwierdził, wiemy ile będzie wynosić czternasta emerytura
  2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku
Córka Adama Małysza pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, niesamowity widok (FOTO)Córka Adama Małysza pochwaliła się zdjęciem z wakacji. Wszyscy patrzyli tylko na jedno, niesamowity widok (FOTO)Czytaj dalej

Zarobki Piotra Żyły w poprzednich sezonach

Według informacji, które podają media, Piotr Żyła w sezonie 2017/18 zarobił ponad 200 tysięcy złotych, dzięki temu, że w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata uplasował się na 16 miejscu. Polak tylko raz zameldował się na podium, a było to 4 lutego 2018 roku w trakcie konkursu w niemieckim Willingen. Jednak kolejny rok dla naszego skoczka był jeszcze bardziej okazały. Żyła zanotował najlepszy sezon w życiu, ponieważ w kampanii 2018/19 aż 7 razy meldował się w najlepszej trójce. Dzięki temu w klasyfikacji generalnej, Piotr zajął 4 miejsce, a przyniosło mu to zarobek w wysokości ponad 500 tysięcy złotych.

Anna Lewandowska błaga o pilną pomoc. Sytuacja jest dramatyczna, chodzi o życie i zdrowie tysięcy ludziAnna Lewandowska błaga o pilną pomoc. Sytuacja jest dramatyczna, chodzi o życie i zdrowie tysięcy ludziCzytaj dalej

Ostatni rok nieco mniej udany

W trakcie ostatniego sezonu Pucharu Świata obowiązywały następujące stawki. Zwycięzca konkursu indywidualnego inkasował 41 tysięcy złotych, zdobywca drugiego miejsca 33 tysięcy, a trzeciego – niespełna 25 tysiące złotych. Piotr Żyła tylko raz zameldował się na podium, ale przynajmniej zgarnął najwyższą stawkę. Polak wygrał bowiem konkurs lotów w austriacki Bad Mitterndorf 15 lutego 2020 roku. Summa summarum, Żyła zajął w PŚ 11 miejsce i zainkasował za ostatnią kampanię 302 tysiące złotych, co w porównaniu do poprzedniego roku oraz zarobków jego kolegów, czyli Kamila Stocha (ponad 700 tysięcy złotych) i Dawida Kubackiego (ponad 650 tysięcy złotych) jest sumą nieco mniej okazałą. Ten wynik dał mu 13 miejsce na liście płac wśród wszystkich startujących zawodników.

Poniżej możecie zobaczyć czołówkę płacową sezonu 2019/20, według skijumping.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybierasz się na grzybobranie? Zamiast z koszem borowików możesz wrócić do domu z surową karą
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Anna Lewandowska błaga o pilną pomoc. Sytuacja jest dramatyczna, chodzi o życie i zdrowie tysięcy ludzi
  4. Wielka gwiazda przekazała tragiczne informacje. Zmarła jej córka, tysiące osób w żałobie
  5. Ile zarabia Kamil Stoch? Kwota nie mieści się w głowie, kosmiczne pieniądze, o jakich Polacy mogą pomarzyć
  6. Mieszkanie w Krakowie kryło prawdziwy skarb. Wartość znaleziska wbija w fotel

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News