Polonia Warszawa
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 6 Marca 2020

Oficjalnie. Polonia Warszawa z nowym sponsorem. Nie przestraszył się kibiców Legii

Polonia Warszawa zyskała nowego darczyńcę. Drużyna dwukrotnych mistrzów Polski, która zmagała się z problemami finansowymi, może w końcu zyskać spokój. Francuski biznesmen, Gregoire Nitot miał uzyskac porozumienie z władzami warszawskiego klubu i zostać nowym sponsorem drużyny. Oznacza to, że apele i transparenty kibiców Legii, którzy grozili Francuzowi, nie pomogły.

Polonia Warszawa zaczęła walkę o przetrwanie na piłkarskiej mapie polski. Drużyna mistrzów Polski z 1946 i 2000 roku miała osiągnąć porozumienie z Gregoirem Nitotem, który już dziś ma wpłacić pierwsze pieniądze na konto utytułowanego klubu. Mimo gróźb ze strony kibiców Legii Warszawa, Francuz zdecydował się na inwestycję, która może zapewnić klubowi z Warszawy stabilność, a w dłuższej perspektywie walkę o powrót do Ekstraklasy.

Reprezentant Polski odchodzi z Lechii Gdańsk. Pojawiło się zainteresowanie innego klubu EkstraklasyReprezentant Polski odchodzi z Lechii Gdańsk. Pojawiło się zainteresowanie innego klubu EkstraklasyCzytaj dalej

Polonia Warszawa z nowym sponsorem. Długo wyczekiwany zastrzyk gotówki

Polonia, która w tym sezonie walczy o pozostanie w III lidze, miała jedną z najbardziej stresujących zim w swojej historii. Drużyna z Warszawy miała kryzys sportowy, finansowy, a z powodu braku wypłacalności klub opuściło wielu piłkarzy, w tym jej najlepszy strzelec - Krystian Pieczara. Na jaw wychodziły nowe skandale i zaniedbania ze strony drużyny "Czarnych Koszul". Nad Polonią pochylił się właściciel firmy Sii Polska , Gregoire Nitot, który zaproponował klubowi inwestycję na kwotę 4 milionów złotych.

To zachowanie nie spodobało się kibicom Legii, którzy zaczęli grozić Francuzowi. Zaczęło się od wystawiania negatywnych recenzji firmie Francuza, a eskalacja konfliktu miała miejsce w trakcie ligowego meczu z ŁKS Łódź. Wtedy to fanatycy Wojskowych wystawili transparent, na którym w języku francuskim grozili biznesmenowi.

- Panie Nitot. Nie jest za późno, żeby się wycofać. Masz jeszcze klientów, przedsiębiorstwo jeszcze funkcjonuje. - głosił transparent.

Niemcy wiedzą, kiedy wróci Robert Lewandowski. Mamy konkretną datę powrotu PolakaNiemcy wiedzą, kiedy wróci Robert Lewandowski. Mamy konkretną datę powrotu PolakaCzytaj dalej

Polonię uda się odbudować?

Nie da się ukryć, że wsparcie pieniężne Francuza może pomóc drużynie w pozostaniu w III lidze, a także w odbudowie drużyny, która w przyszłości mogłaby walczyć o Ekstraklasę. O tym, jak źle było w Polonii, opowiadał m.in. wspomniany Pieczara, który przez brak wypłat i złą atmosferę panującą w klubie zdecydował się na przenosiny do Stali Rzeszów.

– Moja cierpliwość się wyczerpała. Miałem już dość niepewności, ciągłych pytań, czy trening się odbędzie i ilu nas przyjdzie, nie mówiąc już o kwestiach finansowych. Poczułem, że to wybór między profesjonalnym uprawianiem sportu a amatorką w złym tego słowa znaczeniu. Z premedytacją wykorzystano przywiązanie wielu osób do Polonii - mówi Pieczara.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszystkie loty odwołane. Upada największa, regionalna linia lotnicza w Europie
  2. Samochód wpadł do Wisły, utonął. Pogotowie podjęło reanimację kierowcy, 35-latka nie żyje
  3. Dawid Kubacki usłyszał fatalną wiadomość. Potężny cios dla polskiego skoczka
  4. Cristiano Ronaldo został nagrany w przerwie spotkania. Był pewny, że nikt go nie widzi (WIDEO)
  5. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą
  6. Zjadła 3 pieczone ząbki czosnku. Obserwowała efekty i godzina po godzinie szczęka opadała jej coraz niżej

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News