Polonia Warszawa kibice bilety
Youtube
Autor Łukasz Kowalski - 6 Sierpnia 2020

Prezes Polonii Warszawa wulgarnie obraził kibiców klubu. Fani Czarnych Koszul są wściekli

Polonia Warszawa przygotowuje się do rozpoczęcia kolejnego sezonu w III lidze. Niedawno władze klubu znalazły się celem krytyki ze strony swoich kibiców. W odpowiedzi nowy właściciel Czarnych Koszul Gregoire Nitot nagrał wideo, w którym wyjaśnił ostatnie decyzje. Wulgarnie zwrócił się do krytykujących.

Polonia Warszawa od siedmiu lat już próbuje odbudować swoją pozycję w polskiej piłce. Kibice Czarnych Koszul w marcu tego roku zyskali nową nadzieję na to, że klub już niedługo będzie znów występował w Ekstraklasie. Nowym właścicielem został Gregoire Nitot, francuski przedsiębiorca od lat prowadzący swoją firmę w Polsce.

Polonia Warszawa: spór między właścicielem a kibicami

Pandemia koronawirusa spowodowała, że Polonia Warszawa nie spadła do IV ligi. W momencie zawieszenia rozgrywek Czarne Koszule zajmowały przedostatnie miejsce w tabeli i tylko decyzja PZPN-u o zakończeniu rozgrywek bez spadków spowodowała, że Polonia rozpocznie sezon 2020/2021 w III lidze.

Pierwsze spotkanie nowego sezonu Polonia rozegra w sobotę przeciwko KS Kutno. Jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek władze klubu znalazły się pod ostrą krytyką ze strony swoich kibiców. Wszystko za sprawą cen biletów, które zdaniem fanów są nieadekwatnie wysokie do poziomu ligi, w jakiej gra zespół.

Klub przekazał niedawno informacje na temat cen biletów, jakie będą obowiązywały w przyszłym sezonie. Cena regularna karnetu na 16 lub 17 spotkań w roli gospodarza (w zależności od układu rozgrywek) wynosi 420 zł. Bilet na pojedyncze spotknie będzie kosztował 40 zł.

- Za drogo. Nie wszystkich stać, żeby za IV poziom rozgrywkowy płacić więcej, niż płaci się zazwyczaj za ekstraklasę. Ludzie mają potrzeby, inne pasje, rodzinę na utrzymaniu i oszczędzają. W poprzednim sezonie ceny były optymalne, wzrost cen biletów i tak w niewielkim stopniu rekompensuje całkowite koszty. Zły ruch - komentował jeden z kibiców Czarnych Koszul na portalu Dumastolicy.pl.

Właściciel Polonii w ostrych słowach zwrócił się do kibiców

W odpowiedzi masową krytykę ze strony kibiców, właściciel klubu Gregoire Nitot postanowił nagrać krótkie wideo, w którym przekazuje informacje na temat stanu klubu na kilka dni przed startem sezonu. W pewnym momencie zwraca się do kibiców narzekających na wysokie ceny biletów.

- Jeżeli kibice narzekają, że za dużo bilet, mam w du*ie, naprawdę. Jeżeli ich nie stać, niech nie przychodzą na mecz. W Polonii Warszawa stadion kosztuje nas 500 tys. Musimy zarobić na kibicach, stąd takie ceny biletów. COVID nie pomoże, bo nie możemy sprzedawać wszystkich biletów, tylko część stadionu, więc musimy skądś wyjść na plus. Mam mnóstwo kibiców, którzy chcą pomóc. Jak kibic może pomóc? Kupić bilet, karnet, nie narzekać, że to jest za drogo, na pewno to nie jest za drogo - powiedział Nitot na nagraniu.

Jeszcze w trakcie trwania pandemii koronawirusa francuski właściciel Polonii Warszawa przedstawił szczegółowy plan rozwoju klubu. Zgodnie z nim Czarne Koszule do Ekstraklasy mają wrócić najpóźniej w ciągu 9 lat.

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News