Mario Balotelli Cluj
ISABELLA BONOTTO/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 4 Sierpnia 2020

Mario Balotelli zmienia klub. Aż trudno uwierzyć, gdzie teraz zagra, zespół słabszy od polskich drużyn

Mario Balotelli, po problemach w kolejnym klubie może znaleźć się na peryferiach poważnego futbolu. Brescia - obecny pracodawca ma dość włoskiego napastnika i chętnie się go pozbędzie. Media donoszą, że Balotelli jest bliski podpisania kontraktu z uczestnikiem Ligi Europy i mistrzem kraju.

Mario Balotelli, od dłuższego czasu ma poważne problemy w Brescii. Wszystko zaczęło się jeszcze w trakcie pandemii koronawirusa. Włoski napastnik odmówił udziału w treningach prowadzonych online. Później po rozpoczęciu zajęć w ośrodku treningowym znów nie stawił się na wezwanie sztabu szkoleniowego.

Mario Balotelli bliski przenosin do zaskakującej ligi

Klub po kolejnych wybrykach zawodnika postanowił wysłać mu zawiadomienie o natychmiastowym rozwiązaniu kontraktu. Dopiero wtedy Mario Balotelli stawił się na treningu, ale klubowa ochrona nie wpuściła już go do ośrodka. Po wznowieniu rozgrywek po pandemii koronawirusa włoski napastnik nie wyszedł w żadnym meczu na boisko.

Klub zakończył sezon Serie A na przedostatnim miejscu w tabeli i spadł do Serie B. Kontrakt zawodnika z Brescią obowiązuje do 2022 roku, ale zawodnik ma zapis w umowie, który pozwala mu opuścić klub w razie spadku. Władze włoskiej drużyny szukają możliwości zakończenia współpracy z krnąbrnym napastnikiem.

Od kilku tygodni włoskie media donoszą o potencjalnych kierunkach odejścia Balotellego. W ostatnich dniach szczególnie głośno było o jego możliwych przenosinach na poziomie Serie C. Sky Sports Italia donosiła, że zawodnik może zostać zaprezentowany jako nowy zawodnik trzecioligowego Como.

Mario Balotelli blisko przenosin do Rumunii

- Kto wie, być może Balotelli skusi się na propozycję trzecioligowca. Dzięki temu trafi do spokojniejszego środowiska, bez presji, po trudnym roku w Brescii - informowało Sky Sports Italia. Dodano, że władze Como miały dojść do porozumienia z zawodnikiem i spełnić jego oczekiwania finansowe.

Do transferu jednak nie doszło, a media rozpisują się nad kolejnym potencjalnym klubem Włocha. Rumuńska gazeta "Gazeta Sporturilor" przekazała we wtorek, że Balotelli jest bliski podpisanie kontraktu z CFR Cluj. Włoch miałby wzmocnić zespół mistrzów Rumunii przed walką o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Zdaniem rumuńskich mediów, rozmowy między klubem a zawodnikiem już trwają i wszystko ma się wyjaśnić w najbliższych dniach. Cluj w poprzednim sezonie grało w Lidze Europy, w której dotarła do 1/16 finału. W minionym sezonie drużyna trzeci raz z rzędu została mistrzem kraju.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News