PSG prezes Leeds
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 15 Października 2019

Prezes PSG chce kupić znany angielski klub. Kibice zaczynają wyrażać swój sprzeciw

PSG uznawane jest za jeden z najbogatszych klubów na świecie przez majątek jego właściciela. Mówi się, że Nasser El-Khelaifi zamierza kupić sobie nowy zespół. Ta wiadomość bardzo niepokoi kibiców angielskiej drużyny.

PSG nie cieszy się sympatią kibiców spoza Paryża ze względu na to, że kibice tego klubu lubią obnosić się z doskonałym stanem finansowym drużyny. Prezydent klubu Nasser El-Khelaifi stara się zachowywać w zgodzie z prawami funkcjonującymi w świecie futbolu, jednak nie zawsze potrafi zrozumieć niektóre zasady. W związku z tym klub regularnie spotyka się z krytyką.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że El-Khelaifi ma zamiar kupić jeszcze jeden klub. Chodzi o drużynę z Anglii, która cieszy się ogromnym wsparciem kibiców i ma bardzo bogatą historię. Mężczyzna nie chce ponoć, by identyfikowano go jedynie z klubem, który nie może pochwalić się tak wielkimi sukcesami w przeszłości. Zdaje sobie sprawę również z tego, że jego potencjalny nowy klub ma spore szanse na awans do Premier League.

PSG nie cieszy się wielkim szacunkiem w Anglii

Andrea Radrizzani, prezes Leeds United, potwierdził w rozmowach z mediami, że Nasser El-Khelaifi złożył mu propozycję kupna angielskiego klubu. Byłyby to pod pewnym względem dobre wiadomości dla drużyny Mateusza Klicha i Mateusza Bogusza. Klub od lat nie potrafi awansować do Premier League, a przy zastrzyku finansowym byłoby to znacznie łatwiejsze.

Co więcej, przy zainwestowaniu w Leeds moglibyśmy być pewni, że drużyna włączyłaby się od razu w walkę o europejskie puchary. Klub z pewnością marzy o takich meczach, jednak od dłuższego czasu jest to niemożliwe. Kibice doskonale pamiętają sukcesy Leeds, między innymi grę w półfinale Ligi Mistrzów. Długo wydawało się, że te czasy już nie wrócą, jednak okazuje się, że jest na to szansa.

Sympatycy nie są jednak zadowoleni. Brytyjscy kibice są dość konserwatywni i nie chcą pogodzić się z myślą, że ich klub mógłby być sponsorowany z obcych funduszy. Mimo wszystko to zdanie nie obchodzi zbytnio potencjalnego nabywcy klubu.

Prezes PSG chce kupić angielski klub

- Nasser i jego organizacja Qatar Sports Investments to jedna z naszych opcji. Znamy się od wielu lat i dzielą nas przyjacielskie stosunki. W tej chwili mogą oni przejąć władze w klubie i rozpocząć rywalizację z Manchesterem City. Patrząc pod kątem naszych kibiców, to doskonała oferta. W moim interesie leży, aby Leeds United znowu było konkurencyjnym klubem - mówi Radrizzani.

Możliwe więc, że niebawem obejrzymy walkę Leeds z Manchesterem City o mistrzostwo Anglii. Póki co brzmi to jedynie jak marzenia najbardziej zagorzałych fanów klubu z Championship. Wszystko pokaże jednak przyszłość.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News