Robert Kubica - powrót
Thomas Pakusch via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East
Autor Piotr Bernaciak - 10 Września 2020

Robert Kubica zdradza kulisy swojego powrotu do wyścigów. "Wiedzieliśmy, że będziemy cierpieć"

Robert Kubica po powrocie do wyścigów zaskoczył swoją decyzją. Wiele osób do dziś zastanawia się, czym kierował się przed podjęciem decyzji. W ostatnim wywiadzie polski kierowca wyjawił wszystkie tajemnice. Był kompletnie przygotowany na to, co może się wydarzyć. A czy żałuje swojego wyboru?

Robert Kubica w rozmowie z "Motorsportem" podjął temat, który ciekawi wielu Polaków. Rajdowiec wyjąśnił, dlaczego zdecydował się na start w serii DTM właśnie w samochodzie BMW. Jego słowa nie pozostawiają żadnych złudzeń. Kubica wiedział, że Audi zaoferuje mu najlepszy pakiet, jednak BMW przekonało go ze względu na coś innego.

- Wiedzieliśmy, że będziemy cierpieć. Jest wiele powodów, dla których dokonuje się wyboru. Wszyscy wiemy, że Audi najprawdopodobniej ma najlepszy pakiet. Jednak w BMW są ludzie, którzy dali mi szansę debiutu w F1 w roku 2006 - wyjawił Kubica.

Robert Kubica debiutuje w serii DTM

Zarówno Robert Kubica, jak i Fabio Scherer są debiutantami w serii DTM. Co więcej, do minionej soboty byli jedynymi kierowcami, którzy na swoim koncie nie mieli ani jednego punktu. Podobieństwo pomiędzy zawodnikami przejawiało się także w inny sposób. Kubica i Scherer posiadają prywatne samochody do wyścigów. Robert Kubica występuje w barwach Orlen Team ART. Właśnie to dziwiło wiele osób, którzy nie potrafili zrozumieć, czemu Polak ściga się w BMW, a nie konkurencyjnym Audi.

Robert Kubica długo się zastanawiał przed podjęciem decyzji

- Przed podjęciem ostatecznej decyzji odbyłem wiele rozmów. W grę wchodziło wiele różnych czynników, m.in. to, że jestem trzecim kierowcą Alfy Romeo w Formule 1 - zaznaczył w wywiadzie.

W minioną sobotę Robert Kubica w końcu zdobył pierwszy punkt w historii startów w DTM. Udało mu się zająć 10 miejsce podczas wyścigów na holenderskim torze Assen. Po zdobyciu pierwszego punktu pojawiło się jeszcze więcej głosów na temat tego, że w innym samochodzie, wyniki mogłyby być zdecydowanie lepsze. Jak komentuje to Kubica? Nie ma wątpliwości, że decyzje podjął dobrą.

- Nie żałuję swojej decyzji. Nawet jeśli widzę, że inni nie mają takich problemów. Zawsze znajdzie się ktoś, kto narzeka - zaznaczył Robert Kubica.

Źródło: Sport pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News