Robert Kubica
Piotr Molecki/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Listopada 2020

Na jaw wyszło, gdzie mieszka Robert Kubica. Wielkie bogactwa za miliony, można się zgubić (FOTO)

Robert Kubica przez kilka lat zaliczał się do czołówki najlepszych kierowców startujących w wyścigach Formuły 1. Choć karierę polskiego zawodnika zahamował ciężki wypadek, Kubica zdołał wrócić do ścigania i jest obecnie kierowcą testowym i rozwojowym w teamie Alfa Romeo. Polak przez lata występów w prestiżowej rywalizacji zdołał zarobić ogromne pieniądze, które przeznaczył m.in. na luksusową posiadłość we Włoszech.

Robert Kubica zalicza się do grona najpopularniejszych polskich sportowców. Słynny polski kierowca osiągnął wiele sukcesów i zapracował na wielkie bogactwo. Polak pochwalił się, jak wygląda jego luksusowa posiadłość we Włoszech.

Robert Kubica ma niesamowity dom we Włoszech

Kilka lat temu polscy kibice emocjonwali się kolejnymi startami Roberta Kubicy w Formule 1. Polacy zasiadali co tydzień przed ekranami telewizorów, by dopingować naszego jedynaka w świecie najbardziej prestiżowej serii wyścigowej. Kubica odwdzięczał im się świetnymi występami.

Pochodzący z Krakowa kierowca jak równy z równym rywalizował z najlepszymi kierowcami świata i legendami F1. Robert Kubica jako pierwszy Polak w historii wygrał wyścig Formuły 1. Jego popularność stale rosła.

Niestety jak wiadomo, Kubicy przydarzył się tragiczny wypadek podczas rajdu Ronde di Andora. Polak doznał poważnego uszczerbku na zdrowiu, a jego kariera w świecie sportów motorowych stanęła pod znakiem zapytania. Długo nie było wiadomo, czy Kubica wróci do zdrowia.

Nasz słynny kierowca pokazał jednak hart ducha i był w stanie wrócić do uprawiania ukochanej dyscypliny. Choć na razie nie jest kierowcą głównym, pracuje w roli konsultanta, a także kierowcy testowego i rozwojowego w ekipie F1 Alfa Romeo. Mimo upływu lat pochodzący z Krakowa zawodnik, cieszy się wielkim zainteresowaniem.

Luksusowe wnętrza domu Kubicy wprawiają w zachwyt

Kilka miesięcy temu dziennikarze “La Gazzetta dello Sport” postanowili odwiedzić dom Roberta Kubicy w Toskanii. Polak jest bowiem posiadaczem urokliwej posiadłości we włoskim Forte dei Marmi. W małej miejscowości Polak czuje się bardzo komfortowo.

Nie dość, że sam dom, w którym mieszka polski kierowca, jest bardzo luksusowy, to atutem jest również okolica, w której się znajduje. Kubica znany jest z zamiłowania do jazdy na rowerze i może bez przeszkód kultywować swoją pasję na okolicznych trasach, gdzie nikt mu nie przeszkadza.

Jeśli chodzi o wnętrze domu Roberta Kubicy, dziennikarze “La Gazzetta dello Sport” nie mogli wyjść z podziwu. Ich uwagę zwrócił zwłaszcza kącik poświęcony trofeom i pamiątkom Kubicy z całej kariery. Okazało się, że kierowca skrzętnie kolekcjonuję wszelkie gadżety.

W jego gabinecie jest specjalna półka, na której znajdują się liczne puchary, kaski, czy inne akcesoria. Na tym jednak nie koniec atrakcji. Robert Kubica może, nie wychodząc z domu, trenować jazdę za kierownicą bolidu.

To za sprawą drogocennego, nowoczesnego symulatora jazdy, który zainstalował w swoim domu. Jeden z dziennikarzy miał okazję go nawet przetestować. Jak widać, Polak lubi łączyć wypoczynek ze swoją ukochaną pasją.

Robert Kubica

Fot: Michele Borzoni/"La Gazetta dello Sport".

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News