Formuła 1
YASUYOSHI CHIBA/AFP/East News
Autor - 11 Września 2020

Pilne wiadomości w sprawie zdrowia Michaela Schumachera. Wiemy jak się czuje legenda

Formuła 1 pomimo pandemii koronawirusa zdołała rozpocząć sezon 2020/2021. Faworytem do zwycięstwa w końcowej klasyfikacji jest Lewis Hamilton, który może wyrównać rekord zwycięstw legendarnego Michaela Schumachera, który wciąż walczy o powrót do zdrowia po fatalnym wypadku. Teraz pojawiły się nowe informacji na temat niemieckiego kierowcy.

Formuła 1 w nadchodzącym roku może być historyczna, ponieważ dużą szansę na wyrównanie niezwykłego rekordu Michaela Schumachera ma Brytyjczyk Lewis Hamilton. Jeśli kierwca Mercedesa zakończy klasyfikację końcową na pierwszym miejcu, sięgnie po swój siódmy tytuł w karierze. Tyle w swoim dorobku ma były już niemiecki kierowca, który teraz przechodzi żmudny proces powrotu do zdrowia po wypadku na nartach.

Formuła 1. Prezydent FIA spotkał się z Schumacherem

Były szef zespołu Ferrari, a obecnie prezydent światowej federacji sportów motorowych, Jean Todt, jest jedną z niewielu osób, które mogą odwiedzać byłego kierowcę Formuły 1. Francuz niedawno spotkał się z Schumacherem i postanowił udzielić wywiadu dziennikowi "Daily Mail", w którym mówił o stanie zdrowia swojego przyjaciela.

- Widziałem Michaela w zeszłym tygodniu. On ciągle walczy. Dobry Boże, wiemy jak straszny i niefortunny miał wypadek podczas jazdy na nartach. Przysporzył mu wiele problemów, ale może liczyć na niesamowitą żonę. Ma też wokół dzieci, pielęgniarki. Możemy mu tylko życzyć wszystkiego dobrego, podobnie jak jego rodzinie - powiedział Todt.

Co dalej z niemiecką legendą?

Michael Schumacher doznał wypadku w 2013 roku, gdy podczas jazdy na nartach przewrócił się i uderzył głową w kamień. Mimo kasku legendarny kierowca doznał niezwykle poważnych obrażeń. Przez długi czas nie było wiadomo, czy uda się uratować Niemca. Ostatecznie jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, ale wymaga on stałej opieki.

Trudno powiedzieć, w jakim dokładnie stanie jest Schumacher, gdyż jest to skrzętnie ukrywane. Nie wiadomo, czy odzyska choćby część sprawności. - Jedyne, co mogę zrobić w obecnej sytuacji, to być blisko ich, aż do momentu, gdy będę w stanie coś sam zrobić. Wtedy to zrobię - powiedział goszczący niedawno u niego prezydent FIA.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News