Robert Kubica Formuła 1
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 11 Września 2020

Robert Kubica wraca do Formuły 1. Przekazał informację, na którą czekali wszyscy

Robert Kubica przez lata występował z sukcesami w Formule 1 i choć w tym sezonie nie jest podstawowym kierowcą żadnej z ekip, to mimo wszystko zdarza mu się pojawiać na torach. Teraz dowiedzieliśmy się, że zagości on podczas kolejnych zawodów właśnie w roli kierowcy.

Robert Kubica niewątpliwie może być uznawany za ambasadora naszego kraju w najbardziej prestiżowej serii zawodów wyścigowych na świecie. To właśnie on jako pierwszy miał zaszczyt wzięcia udziału w wyścigu Formuły 1, a na początku jego kariery wydawało się nawet, że być może w przyszłości będzie on zaliczał się do najlepszych w tej dyscyplinie sportu.

Rzeczywistość brutalnie zweryfikowała jednak jego plany. Poważny wypadek Kubicy sprawił, że Polak musiał odpocząć od występów w wyścigach na wiele lat. Choć do dziś nie wrócił do stuprocentowej sprawności, to sam jego powrót do jazdy w ekipie Williamsa w poprzednim sezonie zasługuje na wielki szacunek. Dziś Polak nie jest już podstawowym kierowcą, ale wsiądzie do bolidu podczas kolejnego konkursu.

Robert Kubica wraca do Formuły 1

Nasz reprezentant w ostatnim czasie skupił się na serii wyścigów DTM. W niej idzie mu za to ze zmiennym szczęściem, jednak kibice liczą na to, że to tylko tymczasowy okres w jego karierze, po którym znów skorzysta z szansy i wystąpi w Formule 1, tym razem reprezentując ekipę o większych ambicjach niż te, które miał Williams. Okazuje się, że Robert Kubica wróci na tor już w najbliższym czasie.

- Wiem, że czekają mnie kolejne występy w piątkowych treningach F1, ale nie wiem jeszcze podczas których Grand Prix - powiedział Robert Kubica w rozmowie z DailyGP.com, zdradzając, że niebawem fani znów będą mogli zobaczyć go na torze Formuły 1.

Od początku sezonu Polak jest związany z ekipą Alfa Romeo Racing Orlen, która zatrudniła go właśnie jako kierowcę testowego, który ma pomagać w sprawdzaniu nowych maszyn w warunkach wyścigowych.

Robert Kubica znów na torze

Póki co Polacy muszą pogodzić się z tym, że Kubicę zobaczymy w Formule 1 tylko w tej roli, dopóki Alfa Romeo nie zdecyduje się na wprowadzenie zmian (na co się nie zanosi) lub nie zdecyduje się go zatrudnić inna ekipa.

Robert Kubica pierwsze występy w Formule 1 zaliczył w 2006 roku. Od tego czasu dość regularnie pojawia się na torach podczas najbardziej prestiżowych wyścigów na świecie, zbierając pochwały za swoją jazdę.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News