Robert Lewandowski
Instagram/_rl9
Autor Piotr Bernaciak - 2 Stycznia 2020

Robert Lewandowski jednak nie poleci na zgrupowanie. Zapadła decyzja, powodem nie jest kontuzja

Robert Lewandowski nie poleci z drużyną Bayernu Monachium na pierwsze zgrupowanie w nowym roku. Wiadomo, że to jest jego ostateczna decyzja. Na szczęście powodem nie jest kontuzja.

Robert Lewandowski początkowo miał polecieć z Bayernem Monachium do Kataru na pierwsze zgrupowanie po przerwie zimowej. Tak się jednak nie stanie, o czym poinformował Tomasz Włodarczyk, dziennikarz sport.pl. Wiadomo, jaki jest tego powód. Na szczęście kibice nie muszą się martwić o jego stan zdrowia.

Robert Lewandowski nie pojedzie na pierwszy obóz Bayernu

Niemal od razu po zakończeniu meczu Bayern Monachium - VfL Wolfsburg (2:0) Lewandowski poddał się operacji przepukliny pachwinowej. Był to niegroźny zabieg, jednak wymagający przynajmniej dwóch tygodni pauzy reprezentanta Polski. Wiadomo, że jeżeli nie pojawią się żadne komplikacje, to 31-latek zdąży się wykurować na mecz z Herthą Berlin, który został zaplanowany na 19 stycznia. Wtedy właśnie monachijczycy zagrają swój pierwszy mecz po przerwie zimowej.

Wydawało się, że Lewandowski poleci nawet na zgrupowanie z drużyną do Kataru, które rozpocznie się 4 stycznia i będzie trwało tydzień. Kapitan reprezentacji Polski otrzymał jednak zalecenie, by nadal się kurować i jeszcze odpocząć przez drugą połową sezonu, która może być dla niego bardzo intensywna.

Robert Lewandowski ma przed sobą intensywny rok

Wiadomo, że Robert Lewandowski pojawi się w tym czasie na Balu Mistrzów Sportu, który odbędzie się 4 stycznia. Piłkarz jest faworytem tego plebiscytu i wszystko wskazuje na to, że osobiście odbierze statuetkę dla najlepszego sportowca Polski w 2019 roku. Już w 2015 roku udało mu się wygrać główną nagrodę, jednak wtedy nie pojawił się na gali ze względu na przygotowywania do rundy wiosennej w Bundeslidze.

Pierwsza połowa 2020 roku będzie niezwykle intensywna dla Lewandowskiego. Polak nie tylko walczy w Bundeslidze o tytuł króla strzelców, ale i o kolejne mistrzostwo Niemiec z Bayernem. Aktualnie monachijczycy zajmują trzecie miejsce w tabeli, tracąc cztery punkty do RB Lipsk. Do tego bawarski klub czeka walka w 1/8 Ligi Mistrzów z Chelsea. Z kolei po zakończeniu sezonu ligowego zagra on w barwach reprezentacji Polski na Euro 2020.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News