Robert Lewandowski w jedenastce roku
East News
Autor Piotr Bernaciak - 20 Stycznia 2021

Gigantyczne wyróżnienie dla Roberta Lewandowskiego. Wybrano go do jedenastki roku UEFA, ogromny sukces

Robert Lewandowski został dziś wybrany do jedenastki roku UEFA. Wiadomości o jego nominacji ujawniono już dawno, jednak dziś ujawniono, że został wybrany do najlepszych jedenastu zawodników roku 2020. Niewątpliwie jest to gigantyczny sukces dla polskiego napastnika.

Robert Lewandowski kilka tygodni temu został nominowany do udziału w najlepszej jedenastce roku UEFA. Polak miałby zostać umieszczony w drużynie złożonej z najlepszych piłkarzy całego roku na całym świecie. Wielu kibiców spodziewało się, że piłkarz roku nie mógł zostać pominięty.

Tak też się stało. Po raz drugi z rzędu Robert Lewandowski został wybrany do jedenastki roku UEFA, trafiając do grona absolutnie najlepszych zawodników na całym świecie. Obecność Polaka w ofensywie umownej drużyny obok Messiego i Ronaldo robi spore wrażenie.

Warto wspomnieć, że warunki głosowania w tym plebiscycie były jednak zupełnie inne, niż miało to miejsce w przypadku choćby nagrody FIFA The Best. Tym razem liczył się głos kibiców z całego świata, którzy jednak docenili napastnika Bayernu Monachium.

Robert Lewandowski w drużynie roku UEFA

Drużyna roku UEFA jest wybierana co roku i zawiera najlepszego piłkarza na każdej pozycji. Kibice ponownie mieli okazję wybrać jedenastu zawodników, którzy w poprzednim roku spisywali się po prostu rewelacyjnie i zasłużyli na znalezienie się w tym gronie.

Nie zabrakło tych, którzy znajdowali się tam już od lat, czyli Leo Messiego, Cristiano Ronaldo i Manuela Neuera. Pojawili się jednak również tacy piłkarze, dla których udział w takim plebiscycie jest jednak nowością, a którzy w ostatnich dwunastu miesiącach udowodnili, że stać ich na bardzo wiele.

Na liście znalazły się stosunkowo nazwiska. Ci piłkarze udowodnili, że to oni są przyszłością na swojej pozycji w światowym poziomie. Chodzi tu przede wszystkim o Alphonso Daviesa i Joshuę Kimmicha. Na miejsce zapracował także Thiago Alcantara.

Dla Roberta Lewandowskiego jest to druga obecność w tej jedenastce. Polak został w tym roku wybrany najlepszym piłkarzem na świecie, więc jego obecność ostatecznie nie może w żaden sposób dziwić kibiców.

Robert Lewandowski znów został doceniony

Już od początku roku Robert Lewandowski pracuje na kolejne wyróżnienia. Jest w tym momencie zdecydowanie największym faworytem do zwycięstwa w klasyfikacji strzelców niemieckiej Bundesligi i do pobicia rekordu Gerda Mullera.

Już dziś Bayern Roberta Lewandowskiego zmierzy się z Augsburgiem Rafała Gikiewicza i Roberta Gumnego. Początek meczu o 20.30.

Gamingowe Newsy - rok 2021 rozpoczęty z przytupem!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News