Skoki narciarskie Willingen odwołane Puchar Świata
.
Autor Piotr Bernaciak - 8 Lutego 2020

Niedzielne skoki w Willingen odwołane. Kompletna porażka organizacyjna, Polacy mogą czuć się poszkodowani

Skoki narciarskie w Willingen odbyły się dziś bez zarzutu. Wieczorem doszło jednak do wydarzenia, które kompletnie zaskoczyło tysiące kibiców. Organizatorzy podali decyzję, która jest dla nich prawdziwie kompromitująca. Chyba nikt nie spodziewał się takiej informacji w sobotni wieczór, gdy oczekiwaliśmy już na niedzielne występy naszych reprezentantów.

Skoki narciarskie w Willingen rozpoczęły się dopiero dziś, bowiem wczoraj nie udało się nawet doprowadzić treningu do końca. Skompromitowali się nie tylko sędziowie, którzy kazali zawodnikom skakać w nieludzkich warunkach, tworząc zagrożenie dla ich zdrowia, a także organizatorzy, którzy nie zapewnili skoczkom nawet pożywienia w trakcie kilkugodzinnego oczekiwania.

Po dzisiejszym konkursie mogliśmy wierzyć, że to koniec dziwnych wydarzeń w Willingen. Okazuje się jednak, że miniturniej Willingen Five ostatecznie ograniczony zostanie do jedynie trzech skoków. Jutrzejsze zawody zostały całkowicie odwołane, a powody podane przez organizatorów szokują. To kompletna kompromitacja osób odpowiedzialnych za cały konkurs.

Znamy nową klasyfikację generalną Pucharu Świata. Złe wieści dla polskich skoczkówZnamy nową klasyfikację generalną Pucharu Świata. Złe wieści dla polskich skoczkówCzytaj dalej

Skoki narciarskie w niedzielę w Willingen odwołane

Jak się dowiadujemy, niedzielne skoki w Willingen zostały odwołane przez organizatorów. Zgodnie z komunikatem podanym przez portal skijumping.pl nie byli oni w stanie zapewnić widzom bezpieczeństwa, w związku z czym zawody nie odbędą się. Wygląda więc na to, że skocznia w Willingen nie jest przygotowana na przyjęcie kibiców. Można się więc zastanawiać, dlaczego dziś doszło na niej do konkursu.

Podana decyzja to ogromna kompromitacja, która nie pozwoli polskim zawodnikom na odrobienie strat do swoich rywali. Nasi przedstawiciele na światowych skoczniach mają prawo czuć się zwyczajnie poszkodowani kolejną skandaliczną i zupełnie niespodziewaną decyzją organizatorów. Można było mieć nadzieję, że dziwne wydarzenia dobiegły końca, ale stało się inaczej.

Skoki narciarskie nie odbędą się, fani oburzeni

Fani w mediach społecznościowych głośno komentują decyzję organizatorów Willingen Five. Wielu z nich nazywa zarządzających najgorszymi organizatorami w tym sezonie na światowych skoczniach, inni twierdzą, że komunikat o odwołaniu zawodów brzmi jak nieśmieszny żart. Prawda jest jednak taka, że zawodnicy mogą już opuszczać Willingen i kierować się na następny konkurs Pucharu Świata, bowiem skoki narciarskie w ten weekend już się nie odbędą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niesamowity występ polskiego skoczka. Ręce same składają się do oklasków, co za forma (WIDEO)
  2. Reprezentant Polski ostro o selekcjonerze. Kapitan reprezentacji Polski broniony przez kolegę
  3. Andrzej Strejlau nie ma wątpliwości. "Cracovia powinna zostać ukarana"
  4. Mógł strzelić gola, ale wybił piłkę poza boisko. "Nie pozwoliło mi na to sumienie" (WIDEO)
  5. Nowe ustalenia śledczych w sprawie śmierci Kobe Bryanta. "To nie była awaria silnika"
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News