Skoki narciarskie
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 28 Stycznia 2021

Wielkie zamieszanie u rywali reprezentantów Polski. Nie jest dobrze, gwiazdor z pozytywnym testem na COVID

Skoki narciarskie już w najbliższy weekend zawitają do Willingen, gdzie odbędą się kolejne konkursy zaliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Skoczkowie przy okazji będą rywalizować także w turnieju Willingen Six, w którym do wygrania jest atrakcyjna nagroda pieniężna. Podczas zmagań w niemieckiej miejscowości zabraknie jednego z najlepszych skoczków ostatnich lat. Słoweniec Peter Prevc zaraził się COVID-19.

  • W najbliższy weekend Puchar Świata w skokach narciarskich zawita do Willingen
  • Tuż przed zawodami pojawiła się niepokojąca wiadomość z obozu Słoweńców
  • Największa gwiazda tamtejszych skoków, czyli Peter Prevc zaraził się koronawirusem
  • Skoczek nie wystąpi podczas weekendowych zmagań w Niemczech

Skoki narciarskie już w weekend zagoszczą w Willingen. Podczas rywalizacji na słynnej skoczni Mühlenkopfschanze zabraknie jednak jednego z najlepszych skoczków ostatnich lata. Okazało się, że Peter Prevc zaraził się koronawirusem.

Skoki narciarskie. Wielkie zamieszania w obozie rywali Polaków, gwiazdor chory na COVID-19

Już w piątek najlepsi skoczkowie świata zjawili się na skoczni w Willingen, by wziąć udział w kwalifikacjach do sobotniego konkursu na skoczni Mühlenkopfschanze. Piątkowe skoki zainaugurowały rywalizację w mini turnieju Willingen Six. Do klasyfikacji tych zmagań wliczają się także skoki z kwalifikacji.

Tuż przed zawodami w niemieckiej miejscowości wielkie problemy ma kadra rywali Polaków. W Willingen nie obejrzymy gwiazdy słoweńskich skoków Petera Prevca. Skoczek zaraził się koronawirusem i musi poddać się kwarantannie.

Prevc nie przyjechał zatem do Willingen. Portal siol.net informuje, że 28-latek przechodzi infekcję bezobjawowo i czuje się dobrze. Podobnie było w przypadku jego brata. Cene Prevc zaraził się COVID-19 już kilka dni temu i dlatego nie oglądaliśmy go podczas konkursów w Lahti.

Na tym kłopoty słoweńskiej kadry jednak się nie kończą. Trener Robert Hrgota nie będzie mógł skorzystać w Willingen również Domena Prevca. Ten miał w ostatnim czasie kontakt z Peterem Prevcem i istnieje ryzyko, że mógł się od niego zarazić.

Na razie wyniki testów u Domena Prevca dają wynik negatywny, jednak Słoweńcy nie chcą ryzykować. Testy trzeciego z braci Prevców będą w kolejnych dniach powtarzane. Do Willingen udadzą się natomiast inni skoczkowie.

Słoweńcy osłabieni przed Willingen

Na Mühlenkopfschanze zobaczymy Bora Pavlovcica, Tilena Bartola, Zigę Jelara, Anze Laniska, Timiego Zajca, a także Lovro Kosa, dla którego będzie to debiut w zawodach Pucharu Świata.

Rywalizacja na skoczni w Willingen zaczęła się w piątek o godzinie 15:45. Kwalifikacje wygrał Andrzej Stękała i to on został pierwszym liderem Willingen Six. Rekord skoczni ustanowił natomiast Klemens Murańka, który skoczył aż 153 metry! Sobotni konkurs zaplanowano natomiast na godzinę 15:00. W niedzielę skoczkowie zaczną skoki od kolejnej sesji kwalifikacyjnej o godzinie 14:45, a następnie powalczą w konkursie o 16:15.

Przed weekendem Pucharu Świata w Willingen pojawiają się niepokojące prognozy pogody. Plany organizatorów zawodów mogą pokrzyżować opady deszczu, a także silny wiatr. Aura ma się poprawić dopiero w niedzielę.

Źródło: WP SportoweFakty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News